Gradeccy odpowiedzieli na wezwanie Adventu do sprzedaży akcji Eko Holding

Autor: PAP 18 października 2012 19:42

Krzysztof i Marzena Gradeccy odpowiedzieli na wezwanie Adventu do sprzedaży akcji Eko Holding - poinformował PAP Krzysztof Gradecki, główny akcjonariusz Eko Holding.

Gradeccy posiadają nieco ponad 55 proc. akcji Eko Holding. Już wcześniej informowali, że podjęli decyzję o sprzedaży akcji spółki funduszowi Advent International i wiąże ich w tym zakresie umowa.

Ecorse Investments, pośrednio kontrolowany przez Advent International podniósł cenę w wezwaniu na akcje Eko Holding, tym razem do 5,6 zł z 4,7 zł poprzednio.

Wzywający podał, że nabędzie akcje, jeśli złożone do 18 października zapisy będą obejmować papiery dające co najmniej 55 proc. głosów na WZ spółki. Ecorse Investments poinformował jednak, że może odstąpić od wymogu nabycia minimalnej liczby akcji objętej zapisami i kupić papiery Eko Holdingu, nawet jeżeli do 18 października 2012 r. (włącznie) liczba walorów objętych zapisami będzie mniejsza niż 26.739.133 (dająca 55 proc. w ogólnej liczbie głosów na WZ).

Wcześniej Ecorse Investments informował, że wezwanie dojdzie do skutku, jeśli złożone zapisy będą obejmować nie mniej niż 80 proc. akcji Eko Holding.

Także Mid Europa Partners za pośrednictwem Gemma Investments podwyższył cenę w wezwaniu na Eko Holding do 6,35 zł w przypadku złożenia zapisu w dniach 25 X - 31 X. Cena w zapisach od 1 XI do 26 XI została podwyższona do 5,85 zł. MEP zobowiązał się nabyć akcje objęte wezwaniem pod warunkiem, że co najmniej 26 proc. akcji zostanie objętych zapisami.

Kurs akcji Eko Holdingu rośnie w czwartek ok. godz. 14.00 o 14,46 proc. do 6,25 zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9338

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane