PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Gradeccy przenieśli akcje Eko Holdingu na spółkę ICG Finanse

Autor: PAP 23 października 2012 09:18

Gradeccy przenieśli akcje Eko Holdingu na spółkę ICG Finanse

Krzysztof i Marzena Gradeccy przenieśli posiadane przez siebie akcje Eko Holdingu na spółkę ICG Finanse, jako wkład niepieniężny na pokrycie objętych akcji tej spółki - podał Eko Holding w komunikacie.

Marzena Gradecka posiadała wcześniej 7,5 mln akcji Eko Holdingu, co stanowiło 15,43 proc. udziału w kapitale zakładowym spółki i ogólnej liczby głosów na jej WZ.

Z kolei Krzysztof Gradecki miał ponad 19,4 mln akcji spółki, czyli 39,94 proc. udziału w kapitale zakładowym i głosów na jej WZ.

Obecnie Gradeccy nie posiadają akcji Eko Holdingu.

Krzysztof Gradecki, który przed przeniesieniem udziałów był głównym akcjonariuszem Eko Holding, informował wcześniej, że wraz z żoną odpowiedzieli na wezwanie Adventu do sprzedaży akcji Eko Holding.

Ecorse Investments, pośrednio kontrolowany przez Advent International, podniósł 18 października cenę w wezwaniu na akcje Eko Holding do 5,6 zł z 4,7 zł poprzednio.

Wzywający podał, że nabędzie akcje, jeśli złożone do 18 października zapisy będą obejmować papiery dające co najmniej 55 proc. głosów na WZ spółki. Ecorse Investments poinformował jednak, że może odstąpić od wymogu nabycia minimalnej liczby akcji objętej zapisami i kupić papiery Eko Holdingu, nawet jeżeli do 18 października 2012 r. (włącznie) liczba walorów objętych zapisami będzie mniejsza niż 26.739.133 (dająca 55 proc. w ogólnej liczbie głosów na WZ).

Także 18 października Mid Europa Partners za pośrednictwem Gemma Investments podwyższył cenę w wezwaniu na Eko Holding do 6,35 zł w przypadku złożenia zapisu w dniach 25 X - 31 X. Cena w zapisach od 1 XI do 26 XI została podwyższona do 5,85 zł. MEP zobowiązał się nabyć akcje objęte wezwaniem pod warunkiem, że co najmniej 26 proc. akcji zostanie objętych zapisami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    18,99

  • Śr

    15,75

  • Min

    9,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane