Gradecki oświadcza, że sprzeda swój pakiet akcji EKO Holding funduszowi Advent

Autor: www.dlahandlu.pl 9 października 2012 16:10

Gradecki oświadcza, że sprzeda swój pakiet akcji EKO Holding funduszowi Advent

"Wraz z żoną podjęliśmy decyzję o sprzedaży swojego pakietu akcji EKO Holding S.A. funduszowi Advent International i wiąże nas w tym zakresie umowa."- poinformował Krzysztof Gradecki, główny udziałowiec spółki Eko Holding.

„Zbudowałem sieć EKO od podstaw i wspólnie ze współpracownikami osiągnęliśmy wielki sukces - EKO Holding znajduje się w gronie największych polskich firm. Współtworzymy obraz handlu i jesteśmy liczącym się graczem." - pisze Gradecki.

I dodaje: „Polski rynek jest coraz bardziej wymagający. Potrzebujemy silnego inwestora, który wzmocni pozycję EKO Holdingu na bardzo konkurencyjnym rynku. Takim inwestorem jest jeden z największych na świecie funduszy - Advent International, który posiada ogromne doświadczenie w branży handlowej i może przyczynić się do jeszcze dynamiczniejszego rozwoju naszej organizacji."

„Czuję się ojcem EKO Holdingu, bardzo odpowiedzialnym za wszystkich - tłumaczy w liście Krzysztof Gradecki - którzy razem ze mną współtworzyli naszą sieć. Wizja Adventu jest spójna z moją wizją, dlatego mogę Państwa zapewnić, że razem z tym funduszem możemy budować coraz silniejszą pozycję EKO Holding na polskim rynku. Bardzo przemyślana i wiarygodna strategia Adventu zakłada m.in. zwiększenie skali działania sieci EKO oraz jej mocne wsparcie finansowe."
„Moim celem jako współtwórcy EKO Holdingu - pisze Gradecki - nad którego rozwojem pracowałem od kilkunastu lat, jest uczynienie z sieci EKO jednej z najsilniejszych i najbardziej rozpoznawalnych marek w polskim handlu. Zrezygnowałem z funkcji Prezesa Zarządu EKO Holding S.A., ale rozwój spółki nadal pozostaje dla mnie sprawą najważniejszą."

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Jacenty 2012-10-10 18:45:04

  aleś na Krzysiu wypie....dolił

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,90

 • Śr

  3,39

 • Min

  0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9201
Ilość aktualnych ofert: 397 662