Grauer na FRSiH: W transakcjach przejęć ważna jest stabilność i zaufanie

www.portalspozywczy.pl 18 października 2016 15:34

Trzeba ludziom, którzy zajmują się transakcjami na rynku handlowym wytłumaczyć ich językiem, co będzie się działo w naszym kraju - mówił Piotr Grauer, Dyrektor w firmie doradczej KPMG podczas debaty "Nowe otwarcie w handlu - wpływ regulacji na kształt branży", która odbyła się podczas IX Forum Rynku Spożywczego i Handlu 2016.

- W transakcjach przejęć najważniejsza jest stabilność i zaufanie - mówił Piotr Grauer, dyrektor w firmie doradczej KPMG podczas dyskusji na temat wpływu nowych regulacji prawnych na sektor handlowy.

Tłumaczył, że obecnie jest taki problem, że politycy nie potrafią wytłumaczyć ludziom ich językiem, tego, co rząd chce wdrożyć, jaki ma plan, ponieważ każdy mówi swoim językiem.

- Jeśli chcemy mieć napływ kapitału, jeśli chcemy, aby przebiegały procesy transakcyjne, to trzeba ludziom, którzy zajmują się transakcjami na rynku handlowym wytłumaczyć ich językiem, co będzie się działo w naszym kraju. Ci ludzie chcą usłyszeć na temat stabilności, na temat tego, że będzie im się opłacało inwestować w Polsce.

Wierzę - mówił Piotr Grauer - że można wytłumaczyć językiem inwestorów, jak oni na tym skorzystają.

- Niemal każdy klient zagraniczny, z którym pracujemy, pytał, co się dzieje w naszym kraju. Na przykładzie podatku handlowego widać, że nie jest tak łatwo wprowadzić zmianę, którą sobie legislator wymyślił. To jest wyzwanie dla rządzących - mówił.

Zaznaczył, że konsolidacja na rynku handlowym będzie miała miejsce.

- Zbliża się transakcja sprzedaży sieci Żabka przez fundusz inwestycyjny i ten kto kupi tę dużą sieć na pewno odegra dużą rolę na rynku. Jest wiele sieci, które będą szukać inwestorów, więc najbliższy rok może przynieść zmiany - tłumaczył.

- Inwestorzy zagraniczni patrzą świeżym okiem na sektor detaliczny, na otoczenie wokół niego i obecnie są obawy, czy można inwestować duże pieniądze. Na pewno jest miejsce dla konsolidacji pod egidą nie tylko inwestorów zagranicznych ale też polskiego kapitału - mówił Piotr Grauer.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8398

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 690655

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane