Green Cafe Nero otworzy kawairnie także poza Warszawą

www.portalspozywczy.pl 25 września 2013 09:12

To już przesądzone, że będziemy rozwijać sieć poza Warszawą, ale na razie musimy stać się jeszcze silniejsi na tym rynku - abyśmy mogli zrównoważyć straty, które na pewno na starcie osiągniemy w nowym mieście - mówi serwisowi portalspozywczy.pl, Adam Ringer, prezes sieci Green Caffe Nero.

Do końca roku w sieci powinny działać 20 lokale. Wszystkie w stolicy. - Taka filozofia wynika z tego, że kawiarnie to rynek bardzo lokalny. Otwierając placówkę w nowym mieście tak naprawdę zaczynamy od początku, ponieważ niewiele osób nas zna i kojarzy. A klienci kawiarni w Polsce są szalenie lojalni i to głównie oni gwarantują obrót przyzwyczajając się do miejsca i wpadając tam przy każdej napotykającej ich okazji - tłumaczy Adam Ringer.
Jak twierdzi prezes, rozwój w Warszawie jest logiczny jeśli wziąć pod uwagę uwarunkowania logistyczne. - Problemy w dostawach w nowych miastach może generować nasza filozofia "świeżości". Mamy własną piekarnię w Warszawie, i ona piecze nam świeże ciasta i słone produkty i jeszcze nie wiemy jak zbudować ofertę ciast w kawiarniach, które planujemy otwierać w innych miastach. Na pewno nie chcemy zamrażać i przewozić tych produktów - mówi Ringer.
Prezes sieci przyznaje, że Warszawa pomieści jeszcze wiele kawiarni Green Caffe Nero. - Jeżeli rynek kawiarni rośnie 20 proc. rdr to znaczy, że Warszawa przyjmie jeszcze wiele tego typu lokali - w tym naszej sieci. Co ciekawe, miasta stale się rozwijają, a gastronomia wciąż przysposabia sobie nowe miejsca. Kiedyś nawet nikt nie pomyślał, aby otwierać lokale w parkach czy w dzielnicach mieszkalnych. Teraz są to bardzo atrakcyjne miejsca. To wiąże się także z kolosalną zmianą trybu życia i spędzania wolnego czasu warszawiaków. Upodabniamy się w tej kwestii do Krakowa i do Zachodu - tłumaczy Adam Ringer.
- Jest szansa, aby pobudzić jeszcze rynek gastronomiczny. Wyzwaniem dla urbanistów jest zamykanie ulic dla ruchu samochodowego, przemodelowanie ich i tym samym pobudzanie do życia. Cieszy nas zatem fakt, że działamy w branży miastotwórczej i społecznotwórczej - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8745

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane