PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Greenpeace: Lidl i Kaufland wprowadziły najlepsze zasady pozyskiwania ryb do sprzedaży

Autor: dlahandlu.pl 20 stycznia 2014 10:58

W tegorocznym rankingu Greenpeace dotyczącym sposób odpowiedzialnego pozyskiwania ryb najwyższe noty otrzymały sklepy sieci Kaufland i Lidl, które wprowadziły najlepsze zasady pozyskiwania produktów rybnych. Na końcu rankingu niezmiennie plasują się sieci Biedronka i Alma, które nie wdrożyły odpowiedzialnej polityki sprzedażowej. - Nasze wybory dokonywane w trakcie zakupów mogą wpłynąć na zmianę zachowania zarówno producentów, jak i sprzedawców. Jeżli nie zgadzamy się z prowadzeniem połowów, które skutkują niszczeniem morskich ekosystemów, mamy możliwość wyrażenia sprzeciwu - wyjaśnia Magdalena Figura, koordynatorka kampanii "Morza i Oceany" w polskim Greenpeace.

Ranking detalistów Greenpeace jest corocznym podsumowaniem strategii pozyskiwania produktóww rybnych przez największe sieci sprzedaży detalicznej. Po raz pierwszy ukazał się we wrześniu 2008 roku i wykazał dramatyczny brak odpowiedzialnych procedur. Przez 5 lat Greenpeace prowadził rozmowy z przedstawicielami dziewięciu największych sieci handlowych w Polsce i oceniał, które z nich kierują się w podejmowaniu decyzji również dobrem środowiska naturalnego i nie przyczyniają się do jeszcze większego przetrzebienia mórz i oceanów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • marcyśpyś 2015-04-29 20:27:27

  Trochę się zdziwiłam, bo nie wiedziałam że greeen peace też ogaria tematy dyskontów, jak dla mnie plus że są tak wszechstronni, no i dobrze płacą z tego co wiem z gowork.pl/opinie_czytaj,12117 tylko trzeba być wytrwałym

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  5,59

 • Śr

  3,96

 • Min

  3,32

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8296

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane