Grene podpisało 40. umowę franczyzy

Autor: dlahandlu.pl 8 kwietnia 2015 12:24

Sieć sklepów rolniczo-technicznych GRENE podpisała 40. umowę franczyzy z franczyzobiorcą z Pruszcza Gdańskiego. Firma planuje dalszy rozwój sieci sprzedaży i zapowiada wzrost liczby sklepów franczyzowych.

Pod marką GRENE działa obecnie 91 sklepów własnych oraz 34 franczyzowe. Do końca 2018 roku sieć ma liczyć łącznie 220 placówek. W przypadku franczyzowych sklepów GRENE, powierzchnia placówek wynosi od 200 do 300 mkw. Jest to optymalna wielkość pozwalająca na odpowiednią ekspozycję i przechowanie towaru. Dostawy do sklepu są realizowane co drugi dzień, co pozwala na zmniejszenie powierzchni magazynowej. Ilość produktów dostępnych w sklepie to 4,5 tys.

– Średnie zatrudnienie w sklepie GRENE to dwie osoby. Nasze placówki są tylko częściowo samoobsługowe. Mają podobną specyfikę do sklepu motoryzacyjnego. Cześć ekspozycyjna zajmuje ponad 40 proc. powierzchni, gdzie klient może pobrać towar własnoręcznie. Pozostała część sklepu jest powierzchnią magazynową. Zarządza nią sprzedawca, który wydaje towar – komentuje Leszek Niewiedziała, szef działu rozwoju sieci.

Po zawarciu umowy franczyzy centrala GRENE pomaga m.in. w procesie rekrutacji sprzedawców do sklepu. Ze względu na specyfikę branży, podnoszenie części zamiennych do maszyn czy innych ciężkich towarów najczęściej zatrudniani są mężczyźni. Sprzedawcy to również konsultanci, którzy powinny orientować się w tematyce artykułów związanych z sektorem rolniczym. Firma zapewnia też odpowiednie szkolenia produktowe i sprzedażowe.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Zenon 2015-04-17 13:18:48

    – Średnie zatrudnienie w sklepie GRENE to dwie osoby.. - i to jest ciekawa informacja :) Z tego co wiem w okresie letnim sklep otwarty jest od 7 do 19 z sobotami i niedzielami - tu czas skrócony- oznaczałoby to masę nadgodzin ( spore koszty) oraz łamanie prawa pracy w kwestii dni wolnych od pracy.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4588

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699147

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane