Griffin Real Estate: Kupiliśmy portfel M1, żeby go rozwijać

Property News 25 stycznia 2018 17:46

Kupiliśmy portfel M1, żeby go dalej rozwijać. Wiele z tych centrów handlowych ma grunty umożliwiające rozbudowę. Jest to ponad 100 tys. mkw. Pracujemy nad strategią. Liderami w tym koszyku są Marki, Kraków i Czeladź, ale jest też wiele innych, bardzo obiecujących obiektów – mówi Maciej Dyjas, partner zarządzający w Griffin Real Estate.

Zmieniła się struktura firmy. Czy jest to spowodowane tym, że zabrakło Przemysława Krycha?

Maciej Dyjas, partner zarządzający w Griffin Real Estate: Jesteśmy przekonani o jego niewinności. Dla dobra firmy Przemek zrezygnował ze wszystkich funkcji i sprzedał swoje udziały. Jednocześnie przeprowadziliśmy reorganizację struktury, którą planowaliśmy od jakiegoś czasu. Poszerzyliśmy zespół i to pozwoliło nam wypełnić lukę w zadaniach, którymi m.in. zajmował się Przemek.

Tymczasem szykują się zmiany w 28 nieruchomościach handlowych, których zakup ostatecznie sfinalizowaliście. Co pójdzie na pierwszy ogień?

Kupiliśmy tzw. „portfel M1”, żeby go dalej intensywnie rozwijać. Wiele z tych centrów handlowych ma grunty, które umożliwiają rozbudowę. Jest to ponad 100 tys. mkw. Pracujemy w tej chwili z EPP i Echo Investment nad strategią. Plan na najbliższe miesiące przewiduje ustalenie harmonogramu zmian. W niektórych obiektach przewidujemy rozbudowę części rozrywkowych, natomiast w innych miejscach jest potencjał do zwiększenia powierzchni handlowej. Chcemy w drugiej połowie tego roku mieć kompleksowy plan zmian. Na szczęście nie musimy się spieszyć i mamy czas aby to dobrze przygotować. Nieruchomości są bowiem wynajęte niemal w stu procentach, oraz mamy długoletnią gwarancję płatności z METRO - więc mamy komfort działań.

Więcej na propertynews.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,89

  • Śr

    3,88

  • Min

    2,97

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4649

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane