PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Grupa Alibaba otwiera oddziały w Europie

Autor: natemat.pl 23 października 2015 11:13

Grupa Alibaba otworzyła w Londynie biuro, które będzie zajmować się rozwojem interesów firmy na rynkach europejskich. Kolejne oddziały zostaną otwarte we Włoszech, Francji i w Niemczech. Lokalne biura mają ułatwić europejskim producentom wejście ze swoimi produktami do Chin - podaje natemat.pl.

Grupa Alibaba próbowała swych sił na rynku europejskim po raz pierwszy dziesięć lat temu, gdy przez krótki czas prowadziła europejskie biuro w Genewie i w Londynie. Nie był to jeszcze jednak odpowiedni moment dla Grupy na rozwój biznesu w Europie.

Lokalne biura firmy mają służyć lokalnych producentom w Europie w ułatwieniu dostępu do dużego chińskiego rynku i rosnącej grupy chińskich konsumentów z tzw. klasy średniej, szukających dobrej jakości produktów m.in. z Europy.

Potwierdzeniem, że otwarcie biur Grupy Alibaba w Europie to konsekwentna kontynuacja polityki firmy w kierunku wspierania światowych producentów we wprowadzaniu ich produktów na rynek chiński jest podpisana we wrześniu umowa o współpracy Alibaba Group z niemieckim potentatem handlowym Metro Group, znanym w Polsce m.in. poprzez sklepy Media Markt czy Saturn. W ramach umowy z Grupą Alibaba, Metro Group rozpoczął sprzedaż niemieckich produktów na rynku chińskim poprzez platformę Tmall: metro.tmall.hk

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  27,40

 • Śr

  16,86

 • Min

  12,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8147

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane