Grupa Belvedere może wkrótce sfinalizować umowę z Carrefour Polska

www.portalspozywczy.pl 13 maja 2015 13:03

Grupa Belvedere może wkrótce sfinalizować umowę z Carrefour Polska


Grupa Belvedere, producent alkoholi mocnych i win, ocenia, że w najbliższym czasie może sfinalizować umowę sprzedaży swojej sieci sklepów Galerie Alkoholi na rzecz Carrefour Polska.

- Belvedere może już ogłosić, że podpisał umowę z Carrefour Polska na sprzedaż spółki Galerie Alkoholi, która prowadzi 39 sklepów monopolowych w Polsce. Umowa ta powinna zostać sfinalizowana w najbliższym czasie – czytamy w raporcie Grupy Belvedere.

 W marcu tego roku do UOKiK wpłynął wniosek Carrefour Polska o zgodę na przejęcie kontroli nad spółką Galerie Alkoholi, częścią międzynarodowej grupy kapitałowej Belvedere.

Zgłoszenie zamiaru koncentracji dotyczyło zamiaru przejęcia przez Carrefour Polska wyłącznej kontroli nad spółką Galerie Alkoholi z siedzibą w Łodzi, w drodze nabycia 100 proc. udziałów w kapitale zakładowym Galerie Alkoholi. 

Spółka Galerie Alkoholi jest właścicielem sieci specjalistycznych sklepów prowadzących sprzedaż detaliczną szerokiej gamy napojów alkoholowych. Sieć Galerie Alkoholi działa głównie w województwie łódzkim i podlaskim. 

W Polsce Grupa Belvedere w pierwszym kwartale 2015 roku zanotowała wzrost przychodów netto o 13,9 proc. w ujęciu rocznym do 38,1 miliona euro.

 W pierwszym kwartale 2015 roku cała Grupa Belvedere rozpoczęła wdrażanie strategicznego planu naprawy BiG 2018. W Polsce, zgodnie z planem strategicznym, grupa Belvedere przewiduje przeciętny roczny wzrost wolumenu w latach 2014-2018 rzędu 8 procent i osiągnięcie w 2018 roku przychodów ze sprzedaży na poziomie ponad 80 mln euro, po zbyciu niestrategicznych polskich aktywów.

Grupa posiada portfel znaczących marek alkoholi mocnych, w szczególności Sobieski, William Peel i Marie Brizard.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8676

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane