Grupa Dekada współpracuje z Xcity Investement przy dwóch nowych projektach

Autor: dlahandlu.pl 24 lutego 2016 09:44

Grupa DEKADA SA rozpoczęła komercjalizację zintegrowanych centrów handlowo-komunikacyjnych w Koninie i w Mińsku Mazowieckim. Za wynajem obiektów odpowiada BOIG Property Consulting.

Nowa inwestycja - Dekada w Koninie zakłada stworzenie dworca kolejowego, z poczekalnią dla podróżnych i kasami biletowymi, połączonego z centrum handlowym typu strip mall, liczącym ok. 20 lokali handlowo-usługowych, o łącznej powierzchni najmu liczącej 5800. mkw. Przy obiekcie zostanie zlokalizowany też nowy dworzec autobusowy, który łącznie z dworcem PKP obsługuje rocznie ok. 2 mln. pasażerów. Powstanie tu też parking na ponad 300 miejsc. Dekada Konin zlokalizowana będzie w centrum miasta przy ul. Kolejowej i ul. Dworcowej.
Z kolei projekt w Mińsku Mazowieckim obejmie budowę dworca kolejowego, połączonego z częścią komercyjną obejmującą ok. 15 lokali handlowo-usługowych, zlokalizowanych na powierzchni najmu ok. 4,3 tys. mkw. GLA oraz parking na ok. 230 pojazdów. Obiekt zlokalizowany jest w centrum miasta przy ul. 1-go Maja i ul. Kościuszki.
– Ze względu na obecność dworców, które są gwarantem dużej odwiedzalności, inwestycje w Koninie i w Mińsku Mazowieckim cieszą się szczególnie dużym zainteresowaniem najemców. W obu obiektach przewidujemy tenant mix składający się z przedstawicieli branż spożywczej, drogeryjnej, RTV AGD, modowej i przemysłowej – mówi Radosław Gadomski, Commercial Director w BOIG Property Consulting.
Dworce kolejowe zintegrowane z częścią handlową w Koninie i w Mińsku Mazowieckim wybudowane zostaną we współpracy z PKP SA i jej spółką zależną – Xcity Investment. Otwarcie obiektów w Koninie i w Mińśku Mazowieckim zaplanowane jest w IV kwartale 2017 roku.
– Umowy zawarte z Xcity Investment otwierają kolejny segment w naszym portfolio zakładający realizację projektów połączonych właśnie z dworcami kolejowymi. Wśród dziesięciu obiektów dotychczas przez nas zrealizowanych, trzy z nich to centra handlowo-komunikacyjne połączone z dworcami autobusowymi – podsumowuje Aleksander Walczak, prezes spółki Dekada SA.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8745

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane