PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Grupa EM&F sfinalizowała transakcję sprzedaży spółek z Grupy Optimum

Autor: dlahandlu.pl 2 lipca 2016 09:58

Zarząd Empik Media & Fashion S.A.informuje, że w dniu 30 czerwca 2016 roku, EM&F oraz jej podmiot bezpośrednio zależny Mataro Investments Sp. z o.o. zawarły z Orbico d.o.o., z siedzibą w Chorwacji, umowę sprzedaży 100 proc. udziałów w spółkach Optimum Distribution Sp. z o.o. oraz Optimum Distribution CZ&SK s.r.o. Cena sprzedaży wyniosła 30.000.000 zł oraz 535.000 euro. Dodatkowo, zgodnie z umową, Orbico d.o.o. w dniu zawarcia umowy sprzedaży dokonał refinansowania długu Optimum Distribution Sp. z o.o. oraz Optimum Distribution CZ&SK s.r.o. w łącznej kwocie 49.977.560 zł.

W skład Grupy Optimum wchodzą firmy działające w segmencie dystrybucji hurtowej i detalicznej kosmetyków (m.in. Chanel, Clarins, Thierry Mugler, Azzaro, Matis, IsaDora), odzieży i obuwia sportowego (m.in. Converse, Merrell, CAT, Keds, Sperry, Havaianas) w Polsce, Czechach, na Słowacji  i w Rosji.

Przejęcie Grupy Optimum przez Grupę Orbico wzmacnia strategiczne znaczenie polskiego rynku dla Grupy Orbico. „– Ta transakcja dodaje ważny element konstrukcyjny do naszej europejskiej sieci dystrybucji kosmetyków premium, podnosząc pozycję Orbico do rangi jednego z kluczowych graczy w tej kategorii. Chcielibyśmy powitać zespół Grupy Optimum w rodzinie Orbico i życzymy mu wielu sukcesów w przyszłości” – komentuje Josip Roglic, wiceprezes Grupy Orbico i członek rodziny właścicieli.

– Sprzedaż spółek Grupy Optimum oznacza ukończenie kolejnego etapu restrukturyzacji Grupy EM&F. Cieszymy się, że możemy przekazać  dobrze zarządzany i rozwijający się biznes w ręce nowego właściciela, który stworzy nowe możliwości rozwoju firmy. Dziękuję pracownikom za dotychczasowy wkład w rozwój firmy i doradcom za wsparcie w realizacji transakcji – powiedział Łukasz Waszak, członek rady nadzorczej Empik Media & Fashion S.A.

Grupa EM&F, notowana na GPW w Warszawie od 1997 r., jest wiodącym graczem w handlu tradycyjnym i sprzedaży internetowej produktów w kategoriach media, rozrywka i lifestyle. Grupę EM&F tworzą spółki o profilu operacyjno-handlowym oraz Empik Media & Fashion S.A. jako spółka holdingowa. 

Grupa Orbico jest wiodącym dystrybutorem wielu znanych  globalnie marek obejmujących szeroki zakres kategorii takich jak: produkty do pielęgnacji ciała, kosmetyki, produkty spożywcze, produkty chemii gospodarczej, urządzenia techniczne i elektryczne, sprzęt farmaceutyczny.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8423

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 648989

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane