PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Grupa EMF chce się pozbywać sklepów z modą

Autor: PAP 29 lutego 2012 13:39

NFI Empik Media / Fashion planuje na 2012 r. CAPEX w wysokości 130 mln zł. Grupa chce otworzyć w bieżącym roku 70-80 placówek (sklepów i szkół językowych - red.) - wynika z materiałów prasowych spółki. Prezes spółki Maciej Szymański powiedział, że dzięki planowanym inwestycjom NFI Empik M/F w 2012 roku poprawi swój wynik EBITDA.


Prezes NFI Empik M&F Maciej Szymański poinformował, że w I kwartale 2012 roku spółka planuje otworzyć 4 salony Empik, 1 sklep Smyk oraz 6 szkół językowych Speak Up.

Prezes Szymański powiedział, że jednym z celów spółki w 2012 roku są prace nad poprawą wyników sektora modowego. - Zamykamy nierentowne sklepy i pozbywamy się marek, które nie gwarantują nam odpowiedniej skali np. Hugo Bossa i Mango. Wśród naszych celów jest również renegocjacja umów franczyzowych na rzecz modelu joint venture, bądź zbliżonego. W I kwartale liczymy na zamknięcie negocjacji z Espritem. Planujemy tam mieć 100 proc. udziałów w przedsiębiorstwie, co powinno się przełożyć na lepsze marże. Negocjujemy również model joint venture z River Island. Rozmowy powinny się zakończyć do końca tego kwartału - powiedział.

- W tym kwartale rozstrzygną się również dalsze losy sieci Peackocs, która generuje znaczne straty. W jej ramach mamy obecnie 59 sklepów w Europie. Prawdopodobnie dużą część z nich będziemy przerabiać na nasze inne marki lub wprowadzić jakąś formę joint venture. Na tę chwilę, trudno mi powiedzieć, czy uda nam się uratować wszystkie te sklepy, czy też tylko kilka-kilkanaście" - dodał.

Prezes NFI Empik M&F poinformował, że w 2012 roku spółka otworzy kolejne 3-4 sklepy z sieci GAP. - Docelowo chcemy mieć około 20 sklepów GAP w całej Polsce. Chciałbym jednak podkreślić, że w 2012 roku nie planujemy wprowadzać nowych marek. Naszym problemem w sektorze modowym do tej pory było to, że mieliśmy właśnie zbyt dużo różnych marek. Generalnie nie chcemy wychodzić z mody, chcemy jedynie zmienić model działalności w tym sektorze" - powiedział Szymański.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,09

  • Śr

    2,58

  • Min

    2,18

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8221

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane