Grupa Empik Media & Fashion nie wyemituje euroobligacji

Autor: PAP 16 lutego 2015 13:30

Grupa Empik Media & Fashion raczej nie planuje emisji euroobligacji - poinformował Krzysztof Rabiański, prezes spółki.

Sprawdzamy rynek eurobligacji, ale moim zdaniem to cały czas trudny rynek. Raczej nie przewidujemy emisji. Udało nam się zrefinansować zadłużenie przy pomocy grupy banków, to było tańsze rozwiązanie niż euroobligacje, a dodatkowo pojawia się wtedy ekspozycja na euro. Na chwilę obecną, mając stabilne finansowanie, wolimy się skoncentrować na sprawach operacyjnych i budowaniu wartości spółek portfelowych - powiedział dziennikarzom Rabiański.

Spółka przymierzała się w ubiegłym roku do emisji zabezpieczonych obligacji denominowanych w euro o wartości około 240 mln euro, z terminem zapadalności w 2020 roku, ale wstrzymała ofertę.

W listopadzie 2014 roku Empik Media & Fashion wyemitował niezabezpieczone obligacje denominowane w euro, o łącznej wartości nominalnej 37,96 mln euro oraz złotowe o wartości 7,5 mln zł, z terminem zapadalności 17 listopada 2017 roku.

Obligacje o wartości prawie 130 mln zł w piątek zadebiutowały na rynku Catalyst. Mamy szerokie plany na trzy lata i w tym celu zrefinansowaliśmy w listopadzie naszą działalność - powiedział prezes.

Poinformował, że spółka będzie chciała w okresie tych trzech lat obniżać zadłużenie. Bezpieczny poziom wskaźnika dług netto do EBITDA jest między 1 a 3 - powiedział prezes. Nie mamy jednak planów, by desperacko sprzedawać aktywa. Zakładamy poprawę płynności przez planowane wyjścia, czy generowany cash operacyjny - dodał.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    14,99

  • Śr

    9,36

  • Min

    6,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane