Grupa Eurocash chce w ciągu pięciu lat podwoić swoją działalność

www.portalspozywczy.pl 19 lutego 2014 20:55

Grupa Eurocash chce w ciągu pięciu lat podwoić swoją działalność pod względem wielkości sprzedaży - mówi w wywiadzie dla serwisu portalspozywczy.pl Luis Amaral, prezes i główny udziałowiec giełdowej Grupy Eurocash.

- Zakładam, że w ciągu pięciu lat Eurocash podwoi swoją działalność, pod względem wielkości sprzedaży - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Luis Amaral.

- A co najważniejsze, znacząco rozwiną się nasze sieci franczyzowe i partnerskie, ponieważ najlepszą ochroną dla handlu tradycyjnego jest integracja coraz większej liczby niezależnych sklepów, co pozwala budować efektywny łańcuch dostaw i marketing - dodaje.

Przeczytaj także:

- Integracja łańcucha dostaw detalisty z hurtownikiem, która w zależności od modelu współpracy może być przeprowadzona w różny sposób, przede wszystkim pozwala sklepom obniżyć koszty: zakupów, zapasów, czy wreszcie zatrudnienia. Dzięki temu sklepy stają się bardziej konkurencyjne wobec dyskontów - mówi również.

Zapowiada też, że w ciągu najbliższych pięciu lat Grupa Eurocash może zwiększyć liczbę sklepów franczyzowych zrzeszonych w jej strukturach do 17 tysięcy z obecnych około 11 tysięcy.

Luis Amaral mówi także, że wizja rozwoju Grupy Eurocash w perspektywie do 2020 roku nie zmienia się i głównym celem jest zapewnienie konkurencyjności handlu tradycyjnego, a handel ten ma w Polsce przyszłość.

Działalność Eurocash obejmuje hurtową dystrybucję produktów żywnościowych, chemii gospodarczej, alkoholu i wyrobów tytoniowych (artykuły FMCG) do tradycyjnych sklepów i placówek detalicznych w całej Polsce.

Poprzez szereg formatów dystrybucji Grupa Eurocash koncentruje się na hurtowej dystrybucji produktów FMCG do tradycyjnych sklepów i placówek detalicznych w całej Polsce. Po połączeniu z Grupą Tradis w ramach prowadzonych przez Grupę Eurocash różnych formatów franczyzowych skupionych jest około 11 tys. sklepów detalicznych.

Swoją działalność Eurocash prowadzi szczególności w następujących formatach dystrybucji: hurtownie Cash & Carry - ogólnopolska sieć dyskontowych hurtowni typu Cash & Carry pod marką "Eurocash Cash & Carry", w ramach której funkcjonuje program lojalnościowy dla sklepów sieci "abc"; zaopatrzenie dla sklepów detalicznych należących do sieci franczyzowej "Delikatesy Centrum", a także zaopatrzenie dla sieci restauracji, hoteli i stacji benzynowych.

Hurtownie Eurocash Cash&Carry tworzą największą sieć hurtowni w kraju, liczącą ponad 150 placówek.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,69

  • Śr

    2,80

  • Min

    2,18

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8745

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane