PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Grupa Integer.pl wypracowała zysk w wysokości 5,4 mln zł

Autor: dlahandlu.pl 28 sierpnia 2015 08:54

Grupa Integer.pl SA podała wyniki finansowe za I półrocze br. Przychody w okresie od stycznia do końca czerwca wyniosły 335 941 tys. zł wobec 272 851 tys. zł w analogicznym okresie ub.r. Spółka osiągnęła zysk w wysokości 5,41 mln zł. Pierwsze półrocze zakończyła stratą w wysokości 618 tys. zł, a cały rok 2014 startą wynoszącą 31,9 mln zł.

W bieżącym okresie przychody Grupy Kapitałowej Integer.pl SA wzrosły o ponad 23 proc. w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego, głównie z uwagi na wzrost biznesu listowegooraz popularności Paczkomatów.
Dzięki realizacji kontraktu sądowego w 2014 roku, a przez to zwiększeniu sieci Punktów Obsługi Klienta Grupa jest w stanie świadczyć usługi na terenie całego kraju. Dało to jej możliwość startowania w przetargach będących dotychczas poza jej zasięgiem.

W pierwszym półroczu 2015 roku Grupa wypracowała również zysk netto w wysokości ponad 5,4 mln zł oraz pozytywny wskaźnik EBIDTA na poziomie 26,4 mln zł tj. 24 proc. więcej niż w pierwszym kwartale 2015 roku.

W pierwszym półroczu 2015 roku dzięki podpisaniu nowych kontraktów oraz działaniom marketingowym Grupa Kapitałowa Integer.pl SA odnotowała dalszy wzrost wolumenów w podstawowych obszarach działalności świadczonych usług tj. usług pocztowo-kurierskich. Spowodowało to wzrost przychodów ze sprzedaży w pierwszym półroczu 2015 roku w stosunku
do analogicznego okresu roku ubiegłego o 28 195 tys. zł tj. o 14 proc.

Wzrost wolumenów został odnotowany również w obszarze E-commerce zarówno w ramach usług pocztowo-kurierskich, jaki i paczkomatowych. Wzmocnienie pozycji na rynku oraz pozyskanie nowych klientów w pierwszym półroczu 2015 roku wpłynęło na zwiększenie dynamiki sprzedaży w stosunku do okresu porównawczego. Wyższe wolumeny sprzedaży odnotowano zarówno na rynkach zagranicznych jak i na rynku polskim. Na rynku krajowym znaczny udział w rosnącym segmencie E-
commerce miało podpisanie kontraktu z Allegro.

Wzrosły ponadto przychody z usług paczkomatowych o 21 872 tys. zł tj. o 75% w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku. Wynika to głównie ze wzrostu wolumenu paczek dost arczanych za pomocą Paczkomatów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7869

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane