Grupa JHM Development zamierza rozwijać segment wynajmu powierzchni handlowej

Autor: PAP 27 lutego 2012 10:07

W tej chwili odpowiada za to spółka Marywilska 44, zarządzająca centrum hal handlowych. W planach jest utworzenie kolejnych spółek celowych i stworzenie do 2015 roku do 50 tys. mkw. powierzchni handlowej przeznaczonej na wynajem.

- Do realizacji tych projektów tworzymy spółki celowe, których jesteśmy 100-proc. udziałowcami. Nasz udział własny w realizacji każdego projektu wynosi do 20 proc. wartości inwestycji, a pozostałą kwotę pokrywamy z kredytu - powiedział dyrektor generalny spółki Jerzy Mirgos.

Wcześniej JHM Development zapowiadał wybudowanie w 2012 r. 25 tys. mkw powierzchni handlowej.

Dyrektor generalny poinformował, że obecnie ok. 50 procent przychodów JHM Development pochodzi z wynajmu powierzchni handlowej (przychody z Marywilskiej 44). Docelowo ten udział zmaleje do ok. 30 procent wobec 70 procent ze sprzedaży mieszkań.

JHM Development to spółka zależna giełdowego Mirbudu. Funkcjonuje na rynku od 2008 roku. Zajmuje się kompleksową realizacją inwestycji nieruchomości mieszkaniowych i lokali komercyjnych. Posiada też 90 proc. akcji spółki Marywilska 44, której działalność polega na zarządzaniu centrum hal handlowych i wynajmie powierzchni komercyjnej.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • gosc 2012-03-06 14:25:30

    Przychody z Marywilskiej nie będą rosły bo zamiast kupców hale przejmują MIXElectronics Biedronka Sklepy meblowe, które na pewno nie płacą tyle co pojedynczy kupcy za 1m2. A alejki pustoszeją a Zarząd jest zadowolony, światło na korytarzach zgaszone...przez megafony... "kara za palenie 500zł" nikt tego nie przestrzega, ogłoszenia typu proszę nie zostawiać samochodów na parkingu po zamknięciu centrum...kilka razy dziennie. Ktoś chyba o marketingu nic nie wie....

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9324

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane