PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Grupa Mall testuje dostawy zakupów dronami

Autor: dlahandlu.pl 24 listopada 2016 12:27

Grupa Mall przeprowadziła z sukcesem pierwsze testy dostarczania przesyłek dronami w Czechach. Lot dronem w ramach programu pilotażowego odbył się 22. listopada na trasie Jirna - Zeleneč, a cały proces dostawy zajął 5 minut.

Zastosowano w nim specjalne pudełko z opakowaniem, z którego przesyłka została uwolniona za pomocą pilota zdalnego sterowania. - Dzięki tej udanej próbie jesteśmy przygotowani do dyskusji na temat ewentualnych zmian w przepisach prawnych, by zmienić logistykę e-commerce. Jest to dla nas również zachęta do dalszych prac nad innowacjami i wykorzystaniem nowych technologii
w e-commerce z myślą o klientach - mówi Jakub Havrlant, CEO Mall Group.

Wykorzystany do pilotażu dron z powodzeniem może dostarczać paczki o wadze do 2 kg na odległość nawet 60 km w czasie niecałych 20 minut i jest gotowy do pracy w trybie automatycznym. Testy zostały przeprowadzone we współpracy z badaczami i specjalistami w dziedzinie technologii dronów w Centrum sztucznej Inteligencji Wydziału Elektrotechniki Politechniki Czeskiej w Pradze oraz przy pełnym nadzorze odpowiednich służb. Wykorzystanie tego typu innowacyjnego rozwiązania technologicznego jest ograniczone przez ustawodawstwo w tej części Europy. 

Grupa Mall zastanawia się nad przeprowadzeniem podobnych testów w Polsce i na Słowacji. Jeśli dojdzie do testów w Polsce urządzenia w trakcie przelotów będą cały czas ściśle monitorowane i nie będą przelatywały nad prywatnymi posesjami. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,45

  • Śr

    4,19

  • Min

    2,97

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7869

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane