Grupa Maxima inwestuje w e-commerce

Autor: dlahandlu.pl 16 stycznia 2017 13:17

Maxima Grupė, która zarządza sieci handlu detalicznego na Litwie, Łotwie, Estonii, Bułgarii i w Polsce, przejęła największą firmę e-commerce, oferującą żywność i inne produkty na Litwie - Barbora. Ten rozwijający się start-up dostarczający towary dla Maximy w Wilnie, zostanie zintegrowany ze spółkami e-commerce Maxima Grupe na Łotwie i w Estonii. Wartość transakcji wyniosła 1,4 mln euro.

Maxima Grupė nabyła 100% akcji spółki JSC Radas, która miała w posiadaniu 100 proc. udziałów firmy Barbora.

- Barbora jest liderem w swojej dziedzinie. Rozwijała się według swojego modelu biznesowego, pozyskując bazę lojalnych klientów i zdobywając wysokie zaufanie konsumentów. Uważamy, że biznes e-commerce jest perspektywiczny. Widzimy to na Łotwie i w Estonii, gdzie kanał e-commerce jest stale rośnie - mówi Alvydas Šustikas, prezes zarządu Maxima Grupe.

- Barbora będzie działać jako odrębna jednostka biznesu w Maxima Grupe i chcemy kontynuować wzmacnianie tego biznesu. Będziemy rozszerzać jej działaność nie tylko w innych miastach na Litwie, ale i poprzez integrację z działających już e-spółkami Maxima na Łotwie i w Estonii - mówi A. Šustikas.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,53

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8561

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 703894

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane