Grupa Metro chce się pozbyć sieci Real. Rozważa podzielenie sieci

Autor: gazeta.pl 2 listopada 2012 09:28

Grupa Metro chce się pozbyć sieci Real. Rozważa podzielenie sieci

Właściciel sieci handlowej Real rozważa podzielenie swojej międzynarodowej sieci placówek na jednostki krajowe, by ułatwić ich sprzedaż - informuje agencja Reuters, powołując się na osoby związane z transakcją.

Metro od lat próbuje sprzedać Reala, by skupić się na pozostałych gałęziach swojej działalności. W ostatnich miesiącach pojawiły się spekulacje, że Metro sprzeda operacje Reala poza Niemcami. Hipermarkety tej sieci są obecne w Polsce, Rosji, Rumunii, Turcji i na Ukrainie.

Jeszcze do niedawna każdą taką informację przedstawiciele Reala zaciekle dementowali. Jednak we wtorek podczas spotkania z okazji prezentacji wyników firmy prezes Olaf Koch powiedział tylko dyplomatycznie, że w sprawie sieci Real wszystkie opcje rozwoju sytuacji są możliwe - informuje serwis gazeta.pl.
Od miesięcy niemieckie media przerzucają się nazwami potencjalnych nabywców sieci hipermarketów Real. Na liście wymienia się m.in. amerykańskiego Wal-Marta czy francuskie Auchan.
Powodem niepewnej przyszłości sieci Real są niezadowalające wyniki finansowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • senior 2012-11-04 11:02:03

  Real to spadkobiercy Geant-a fikcja przejęcia sieci upadającej jak to lubi się historia powtarzać? Tak naprawdę niezadowalające wyniki finansowe są wynikiem błędnego planu Shape 2012, który zakładał specjalnie poziom nie do osiągnięcia. Największą ciekawostką jest to, że zrobili to ludzie, którzy pracowali dla Gent-a a później Reala. Niemiecka firma zarząd francuski.Prawdziwi Realowcy już dawno odeszli do innych sieci. Szkoda...,Pozdrawiam

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,99

 • Śr

  2,73

 • Min

  0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9753

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane