PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Grupa Muszkieterów ma na oku kilka lokalizacji dla Intermarche Express

www.portalspozywczy.pl 17 maja 2013 16:17

Grupa Muszkieterów planuje w najbliższym czasie znaleźć kilkanaście lokalizacji dla sklepów Intermarche Express. Na razie ma na oku kilka lokalizacji, ale nie ma wciąż ostatecznych decyzji w sprawie uruchomienia nowego konceptu sklepów. Uruchomienie pierwszego testowego sklepu Intermarche Express może nastąpić jeszcze w tym roku.

- To jest na razie jeszcze koncepcja, która musi przejść przez komitet strategiczny, ale mamy kilka lokalizacji, które spełniają kryteria. To dość specyficzny koncept, bo my jesteśmy obecni w dużych aglomeracjach, a Intermarche Express to przede wszystkim nowoczesne miasta, ale niekoniecznie duże - mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Janusz Jasiński, pełnomocnik zarządu Grupy Muszkieterów.
- Myślę, że cały czas aktualny jest ten rok (...) i to może być kilkanaście miast w najbliższym czasie - dodał.
Jasiński powiedział, że Grupa Muszkieterów chce również wejść ze zwykłymi sklepami Intermarche do Warszawy i innych dużych miast.
- W Warszawie na pewno musimy być także ze zwykłymi sklepami (...) Będzie bardzo mocne uderzenie na duże miasta, jeśli chodzi o naszą grupę. To nieunikniony kierunek - powiedział.
- Na pewno mamy problem z cenami gruntów, chociażby w Warszawie. To jest kwestia stworzenia modelu ekonomicznego, żeby cena gruntu nie przełożyła się zbyt mocno na czynsze - dodał.
W ubiegłym roku prezes Grupy Muszkieterów mówił portalowi spożywczemu, że grupa chce w 2013 roku rozpocząć w Polsce testy konceptu Intermarche Express przeznaczonego dla dużych miast. Format Express jest już rozwijany we Francji gdzie działa kilkadziesiąt takich sklepów.
Placówki Intermarche Express o powierzchni 700 mkw., zlokalizowane w centrach dużych metropolii, będą w całości samoobsługowe, a ich oferta obejmie produkty praktyczne (gotowe do spożycia czy do podgrzania) oraz produkty kupowane dla przyjemności (mini snack-bar). Ze względu na lokalizację sklepy otwarte będą dłużej niż zwykle, a klientom oferowane będą usługi takie jak szybkie kasy i dostawa do domu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    0,55

  • Śr

    0,31

  • Min

    0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane