Grupa Muszkieterów może nie tylko sprzedawać, ale także produkować żywność w Polsce

Autor: portalspozywczy.pl 13 września 2010 20:45

W 2009 r. obroty Grupy Muszkieterów wygenerowane przez zakłady produkcyjne należących do firmy wyniosły 2,9 mld euro. 60 fabryk działających we Francji plasuje Grupę wśród 10 największych wytwórców żywności w kraju. Jak dowiedział się portalspozywczy.pl. w przyszłości zakłady Grupy mogą pojawić się także w Polsce.

- Największym siecią wchodzącą w skład Grupy Muszkieterów jest Intermarché dlatego większość naszych fabryk produkuje żywność. Najważniejszą kategorię w tych sklepach stanowią produkty świeże stąd przewaga tego typu asortymentu - dodaje.

W 2009 roku Grupa Muszkieterów zrealizowała całkowity obrót w wysokości 34 mld euro. Obrót zrealizowany przez zakłady produkcyjne wyniósł 2,9 mld euro. We Francji funkcjonuje 60 fabryk, które zapewniają miejsce pracy dla 9000 osób.

Własne zakłady to duże korzyści dla Grupy. - Produkcja żywności zapewnia nadzorowanie całego łańcucha logistycznego. Dzięki temu możemy zapewnić wysoką jakość oraz niskie ceny produktów, które oferujemy jako marki własne. Własna produkcja żywności to również sposób na uniezależnienie się od międzynarodowych koncernów spożywczych - tłumaczy Philippe Jammes.

Philippe Jammes wyjaśnia, że obecnie Grupa nie rozważa uruchomienia zakładu produkcyjnego w Polsce. Nie prowadzi także również rozmów w sprawie przejęcia działającego producenta. - W dalszej perspektywie nie wykluczamy jednak możliwości działań na tym polu. Będziemy rozważać wsparcie małych producentów. To powinno zapewnić im przetrwanie na rynku, a nam dywersyfikację dostaw - tłumaczy dyrektor generalny Grupy Muszkieterów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,98

  • Śr

    7,90

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9701

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 772811

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane