Grupa Muszkieterów otworzyła cztery sklepy w tydzień

Autor: dlahandlu.pl 20 października 2017 09:50

18 października nastąpiło otwarcie trzech supermarketów typu „dom i ogród” Bricomarché – w Mielcu, Kole i Obornikach, a 19 października działalność rozpoczął supermarket spożywczy Intermarché w Kętach.

Obecnie w Polsce działa 231 sklepów Intermarché i 147 supermarketów Bricomarché. Na koniec roku do sieci Intermarche należały 232 sklepy, w 2017 roku Grupa Muszkieterów uruchomiła 3 placówki w Skawinie, Warszawie i Kętach, ale kilka także zamknęła (m.in. w Częstochowie, Zawierciu) i obecny bilans wynosi 231 placówek.

– Bardzo się cieszymy, że w czterech nowych miastach powstały pierwsze supermarkety Intermarché i Bricomarché. Jesteśmy przekonani, że mieszkańcy tych regionów odczują pozytywne efekty obecności sklepów w mieście – mówi Eliza Orepiuk-Szymura, dyrektor komunikacji i informacji Grupy Muszkieterów i dodaje – Dla klientów, Intermarché i Bricomarché to przede wszystkim bliska lokalizacja oraz wysokiej jakości produkty w dobrej cenie.

Bricomarché rozwija się zarówno organicznie, jak i poprzez przejęcia. Sieć co roku odnotowuje wzrost liczby klientów i udziałów w rynku. Celem sieci jest wejście do pierwszej trójki sklepów typu „dom i ogród”. Z kolei Intermarché jest obecnie w czołówce sieci spożywczych jeśli chodzi o wysokość obrotów na mkw.

Grupa Muszkieterów to obecna od 20 lat na polskim rynku największa sieć franczyzowa w kategorii supermarketów spożywczych i typu „dom i ogród”. Zrzesza ponad 300 niezależnych polskich przedsiębiorców zarządzających supermarketami spożywczymi Intermarché oraz supermarketami typu „dom i ogród” Bricomarché. Sieć handlowa Grupy Muszkieterów liczy obecnie prawie 380 supermarketów Intermarché i Bricomarché. W Centrali Grupy w podpoznańskim Swadzimiu, w dwóch magazynach logistycznych oraz supermarketach zatrudnionych jest obecnie 15 800 osób. Wyznaczaniem kierunków strategicznych obu sieci zajmuje się spółka ITM Polska. Muszkieterowie są obecni w 4 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii oraz Portugalii.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane