PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Grupa Muszkieterów wdraża nową strategię dla zakładów spożywczych

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 30 grudnia 2014 16:37

Grupa Muszkieterów ujawniła nową strategię dla swoich zakładów produkcyjnych sektora rolno-spożywczego i tworzy nową spółkę Agromousquetaires, która będzie zarządzała działem przetwórstwa w ramach grupy. Dzięki nowej strategii koncern chce zwiększyć udział w rynku sieci handlowych należących do grupy, wzmocnić swą pozycję jako producenta, a także zwiększyć swoje możliwości do tworzenia innowacyjnych produktów.

Wytwarzając 3000 produktów w swoich zakładach, jednostka Agromousquetaires jest dziś największym producentem marek własnych we Francji. Zdecydowana większość artykułów sprzedawanych pod marką własną w sklepach Intermarché pochodzi właśnie z fabryk Grupy.

Główne cele Grupy to: zwiększyć udział w rynku sieci handlowych należących do Grupy; wzmocnić swą pozycję producenta na 12 rynkach (wołowina, wieprzowina, garmaż i mrożonki, nabiał, piekarnia/cukiernia, suche słone, suche słodkie, konserwy, napoje bezalkoholowe, wina, artykuły niespożywcze, eksport i produkty morza); podkreślić swe różnice na tle innych operatorów handlowych, w szczególności dzięki większej zdolności innowacyjnej Grupy.

Aby zagwarantować rozwój Agromousquetaires oraz zdynamizować swe sektory produkcyjne, do końca roku 2014 Grupa zainwestuje w różne narzędzia produkcyjne 125 mln euro, przy czym przez ostatnie 3 lata grupa zainwestowała już w swoje zakłady ok. 400 mln euro.

Najważniejsze inwestycje zrealizowane w ostatnim czasie oraz te, które Grupa poczyni w najbliższych miesiącach, to:

- Uruchomienie w listopadzie 2013 r. fabryki biopaliw Estener w Le Havre. Wartość inwestycji 42 mln euro. Wielkość produkcji: 80 000 m3 biopaliw / rok, produkowanych z tłuszczy zwierzęcych nie nadających się do spożycia; Branża mleczna: Mleczarnia w Saint-Père-en-Retz: inwestycja rzędu 23 mln euro w utworzenie nowej linii produkującej mleko UHT w butelkach, charakteryzująca się dużym rytmem produkcji;

- W odpowiedzi na kolejny wzrost kwot połowowych, struktura Agromousquetaires podpisała w czerwcu br. porozumienie ze spółką Dhellemmes, w wyniku którego należąca do Intermarché spółka Scapêche nabyła cztery nowe trawlery, co czyni z niej dzisiaj właściciela 23 statków.

- Wybudowanie zakładu do zautomatyzowanego przygotowania zamówień produktów świeżych (wędliny, garmaż, produkty peklowane), firma LUG w Grand Fougeray. Planowana data rozpoczęcia działalności - czerwiec 2015 r. (26 mln euro).

- Jeśli chodzi o sektor mięsny, przygotowany przez GM duży program inwestycyjny ma w szczególności na celu wzmocnienie strategii włączenia sektora mięsa wieprzowego do działalności Muszkieterów. W ten sposób, 2000 sklepów prowadzonych pod znakiem Intermarché oraz Netto, a także 7 zakładów wędliniarskich, należących do Agromousquetaires, zaopatrywanych będzie w 100 proc. w wieprzowinę francuską.

- W czerwcu br., w strefę wpływów Muszkieterów weszła nowa ubojnia, w związku z wykupem zakładu Holvia w miejscowości Briec sur l'Odet.
Dodatkowo, sformalizowane w tym tygodniu przejęcie ubojni w Josselin, pozwoli Agromousquetaires podwoić swe zdolności uboju. Na modernizację urządzeń w tej ubojni, która od tej pory nosi nazwę „Josselin Porc Abattage" (JPA), przeznaczonych zostanie 20 mln euro.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,85

  • Min

    2,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane