Grupa Muszkieterów wyda 165 mln zł na inwestycje w województwie łódzkim

Autor: PAP 31 maja 2012 11:53

Grupa Muszkieterów wyda 165 mln zł na inwestycje w województwie łódzkim

165 mln zł zamierza wydać w latach 2013-2016 Grupa Muszkieterów na zakup gruntów i budowę nowych sklepów w województwie łódzkim. Pracę ma w nich znaleźć ponad 1300 osób.

O planach Grupy poinformowała w przesłanym w środę PAP komunikacie zarządzająca siecią spółka ITM Polska. Jak zapewnia w nim prezes zarządu ITM Polska Marek Feruga, w ciągu najbliższych czterech lat liczba supermarketów Grupy Muszkieterów (Intermarche i Bricomarche) w Łódzkiem podwoi się. Przypomina, że obecnie w woj. łódzkim funkcjonuje 10 sklepów Intermarche i sześć Bricomarche.

- Jeszcze w 2012 r. powstanie dodatkowo pięć placówek handlowych. Supermarkety spożywcze Intermarche otworzą się m.in. w Wieruszowie i Łęczycy. Natomiast z nowych sklepów typu 'dom i ogród' Bricomarche korzystać będą mogli mieszkańcy Łęczycy i Łowicza" - czytamy w komunikacie.

W kolejnych latach, do 2016 roku Grupa w Łódzkiem zamierza zainwestować 165 mln zł w zakup gruntów i budowę 18 nowych supermarketów obydwu sieci handlowych. Planuje zatrudnić ponad 1.300 osób.

Wzrost liczby placówek handlowych w woj. łódzkim jest jednym z elementów pięcioletniej strategii rozwoju Grupy Muszkieterów. W sumie do 2016 r. sieć planuje otworzyć w całej Polsce prawie 300 nowych sklepów Intermarche i ok. 180 Bricomarche.

Grupa Muszkieterów zrzesza prawie 200 przedsiębiorców zarządzających supermarketami Intermarche i Bricomarche. Sieć handlowa Grupy liczy w sumie 252 supermarkety. Obecna jest w ośmiu krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii, Portugalii i na Bałkanach. W 2011 roku obroty całej Grupy Muszkieterów wyniosły 37 mld euro.

Franczyzobiorcy Grupy muszą zrezygnować z innej działalności gospodarczej. Wymagany od nich wkład własny to 500 tys. zł lub równowartość 20 proc. całej inwestycji - pieniądze te stanowią kapitał początkowy dla uruchomienia działalności. Przystępujący do Grupy franczyzobiorcy otrzymują m.in. doradztwo prawne i logistyczne, wiedzę potrzebną do uruchomienia sklepu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10963

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane