Grupa OFZ notuje 19-proc. wzrost sprzedaży i zamyka nierentowne sklepy

Autor: www.dlahandlu.pl 14 lipca 2016 17:27

Grupa OFZ notuje 19-proc. wzrost sprzedaży i zamyka nierentowne sklepy fot. Organic Farma Zdrowia

W czerwcu i drugim kwartale roku Grupa Organic Farma Zdrowia wypracowała kolejne wzrosty sprzedaży w stosunku do porównywalnego okresu roku ubiegłego, dzięki czemu sprzedaż Grupy za pierwsze półrocze wyniosła 47 mln zł ( wzrost o 19,2 proc.). Sprzedaż spółki Organic Farma Zdrowia to 27,7 mln zł (wzrost o 2 proc.), a sprzedaż Eko-Wital wyniosła 22,8 mln zł (wzrost o 51 proc.)

- Niższa od zwyczajowej dynamika wzrostu sprzedaży Spółki Organic Farma Zdrowia S.A., wynika głównie z faktu zamknięcia na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy, czterech nierentownych sklepów - komentuje spółka.

W czerwcu Grupa OFZ wprowadziła do oferty kolejne nowe produkty ekologiczne między innymi pochodzące od nowych dostawców ze Sri Lanki i Korei Południowej – kontrahentów pozyskanych przez spółkę zależną Eko-Wital.

Organic Farma Zdrowia to największa w Polsce sieć samoobsługowych delikatesów z produktami ekologicznymi i tradycyjnymi. 6 lipca br. EcorNaturaSi S.p.A., jeden z największych dystrybutorów żywności ekologicznej oraz produktów biodynamicznych w Europie, został strategicznym inwestorem Organic Farma Zdrowia S.A. Włoska grupa nabyła łącznie 63,4 proc. akcji spółki za 39,07 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    0,59

  • Śr

    0,31

  • Min

    0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8427

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane