PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Grupa Specjał inwestuje w rozwiązania informatyczne, w tym w e-handel

www.portalspozywczy.pl 25 czerwca 2012 11:59

Spółka informatyczna Infinite, z Grupy Emperia podpisała w czerwcu umowę ze rzeszowską Grupą Kapitałową Specjał. Infinite dostarczy Specjałowi nowoczesne rozwiązania e-handlu i elektronicznej wymiany danych (EDI).

Rozpoczęcie współpracy ma duże znaczenie dla obydwu firm. Grupa Specjał należy do ścisłej czołówki graczy w branży spożywczej na polskim rynku. Działalność rozwijana konsekwentnie od ponad 20 lat, w tym seria przejęć ostatnich latach, sprawiła, że hurtownie Specjału dostarczają towar już do blisko 20 tysięcy sklepów, w tym do rozbudowanej sieci 2000 sklepów franczyzowych pod szyldem Nasz Sklep.

- Czujemy się odpowiedzialni za naszych klientów, za ich efektywność działania i dlatego chcemy udostępniać im narzędzia usprawniające ich codzienną działalność oraz pozwalające skupić się na tym co dla handlu najważniejsze, czyli na zadowoleniu konsumenta. Chcemy także wykorzystać efekt naszej skali działania, dlatego sięgamy po rozwiązania nowoczesne i sprawdzone na rynku. Zamierzamy, dzięki tej inwestycji, zwiększyć skuteczność naszych zakupów i sprzedaży oraz lepiej nimi zarządzać. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom chcemy także zoptymalizować wiele procesów biznesowych i zredukować koszty. Jest to jeden z wielu projektów, który obecnie wdrażamy - mówi Krzysztof Tokarz, prezes Grupy Kapitałowj Specjał.

Specjał prowadzi kompleksową dystrybucję produktów ogólnospożywczych, produktów dla sektora HoReCa, alkoholi, nabiału i ryby. Działa w oparciu o 11 centrów dystrybucyjnych o łącznej powierzchni blisko 47 tys. mkw., dowożąc towar flotą 380 samochodów ciężarowych. Obsługuje blisko 20 tys. klientów. W terenie firmę reprezentuje 160 przedstawicieli handlowych i 22 koordynatorów. Zarządza siecią franczyzową Nasz Sklep z 2000 placówek oraz Delikatesy Sezam.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane