Grupa Upside Property przejmuje trzy galerie handlowe od Polimeni

Autor: www.dlahandlu.pl 31 stycznia 2014 12:30

Grupa Upside Property przejmuje trzy galerie handlowe od Polimeni

Grupa Upside Property odkupiła portfel nieruchomości komercyjnych w Polsce od Polimeni International. Transakcja została sfinalizowana w grudniu 2013 i objęła trzy centra handlowe o łącznej powierzchni ponad 38 tys.mkw GLA i skupiającej około 170 najemców.

W skład portfela wchodzą: Galeria Jastrzębie, obejmująca 9 tys. mkw. GLA i 40 lokali, Galeria Słupsk z 13. tys. mkw. GLA i 60. lokalami oraz Galeria Rumia z 16 tys.mkw. GLA i 90. lokalami.

Karol Kalicki, prezes zarządu spółki zarządzającej Upside Property Management Sp. z o.o., zapowiedział optymalizację komercjalizacji projektów oraz działania operacyjne, skierowane na wzrost wartości przejętych projektów.

Polimeni w 2011 roku zrezygnowała z budowy Galerii Częstochowa na miejscu domu handlowego Merkury, a w 2010 roku wycofała się z budowy centrum handlowego w Płocku.

Od 2001 roku Polimeni wybudowała w Polsce galerię handlową w Koninie, Gnieźnie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Jastrzębiu Zdroju, Słupsku i Rumii. W 2005 toku Polimeni International sprzedało konińską Galerię nad Jeziorem funduszowi AIM, a w 2006 roku deweloper sprzedał obiekt w Ostrowcu Świętokrzyskim firmie First Property Poland za kwotę 27 mln euro. Oznacza to, że deweloper nie posiada już w Polsce żadnych projektów handlowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane