PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Grupa Żywiec: Wzrost dyskontów doprowadził do spadków cen piwa

Autor: portalspozywczy.pl 11 lutego 2015 16:45

Grupa Żywiec: Wzrost dyskontów doprowadził do spadków cen piwa

Grupa Żywiec podkreśla, że rok 2014 był dla niej trudny, a rosnąca konkurencja cenowa połączona ze wzrostem handlu nowoczesnego, a zwłaszcza dyskontów doprowadziły w 2014 roku do spadku cen na rynku piwa.

W wyniku tych trendów wyraźnie obniżyły się przychody grupy i rentowność brutto. Aby zmierzyć się z tymi negatywnymi trendami grupa zaangażowała się w restrukturyzację organizacji. Jednym z głównych celów było znaczne obniżenie kosztów i są już pierwsze rezultaty tej reorganizacji - niższe koszty stałe w 2014 roku.

Grupa spodziewa się, że w 2015 roku rynek piwa pozostanie na podobnym poziomie w ujęciu ilościowym, natomiast w ujęciu wartościowym spadnie w niewielkim stopniu.

W roku 2014 zysk z działalności operacyjnej Grupy Kapitałowej Żywiec wyniósł 141 mln złotych, co stanowi spadek o 48,3 proc. w porównaniu do roku poprzedniego, a zysk netto wyniósł 159 mln złotych (w roku 2013: 271 mln złotych).

Skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży zmniejszyły się o 10,5 proc., osiągając wartość 3,093 mld złotych.

Wolumen sprzedaży piwa spadł do 10,7 mln hektolitrów, w porównaniu z 11,1 mln hektolitrów w roku 2013.

Do najważniejszych produktów Grupy należą piwa: Żywiec, Heineken, Desperados, Warka, Tatra, Specjal, Strong, Leżajsk oraz Królewskie. Grupa jest również producentem polskich piw specjalnych Kaper i Żywiec Porter dystrybutorem zagranicznych Paulaner i Murphy's. Główną marką Grupy jest Żywiec - piwo to warzone jest w Arcyksiążęcym Browarze w Żywcu.

Grupa Kapitałowa Żywiec posiada pięć zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w: Żywcu, Elblągu, Warce, Leżajsku i Cieszynie.

Sprawdż ceny piwa Żywiec w dyskontach, dzięki  Koszykowi cen 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  7,69

 • Śr

  6,13

 • Min

  4,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane