PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Grupa Żywiec złożyła do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Waspol

Autor: Nowy Wyszkowiak 8 kwietnia 2014 09:37

Grupa Żywiec złożyła do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Waspol

Wyszkowska prokuratura i policja prowadzą sprawę dotyczącą niezapłacenia przez firmę „Waspol" należności za wzięty towar. Zawiadomienie złożyła Grupa Żywiec, a chodzi o 1 mln 700 tys. zł - czytamy w Nowym Wyszkowiaku.

Rok temu sąd ogłosił upadłość Waspolu, który przez ponad 20 lat zajmowała się handlem alkoholem. 
W styczniu 2013 r. Grupa Żywiec złożyła w wyszkowskiej prokuraturze rejonowej zawiadomienie o możliwości popełnienia oszustwa. Jesienią zakończyło się umorzeniem, ponieważ prokuratura nie znalazła dowodów na potwierdzenie, że „Waspol" działał z premedytacją, co w przypadku oszustwa jest jedną z podstawowych przesłanek.
Pod koniec roku Grupa Żywiec złożyła zażalenie na tę decyzję, wskazując między innymi, że wkrótce po zakupieniu alkoholu Waspol wdrożył postępowanie naprawcze świadczące o pogarszającej się kondycji finansowej. Prokuratura zdecydowała o ponownym przesłuchaniu członków zarządu „Waspolu" oraz pracowników spółek powiązanych. Śledczy przyjrzeli się transakcjom pod kątem przepływu środków między „Waspolem" a spółkami zależnymi, sprawdzili umowy handlowe, zapoznali się z audytami, którym firma podlegała jako spółka akcyjna. W międzyczasie jako pokrzywdzona do prokuratury zgłosiła się również gdańska firma „Sigma".
Po ponownym przeanalizowaniu zebranego materiału prokuratura podejmie decyzję o ewentualnym kontynuowaniu sprawy lub skierowaniu zażalenia Grupy Żywiec do sądu. Sprawa prowadzona jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce - poinformowa  Nowy Wyszkowiak.
Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane