Grycan pozwał Lidla o odszkodowanie za opakowania lodów

Autor: Puls Biznesu 14 kwietnia 2017 10:33

Grycan pozwał Lidla o odszkodowanie za opakowania lodów fot. redakcja portalspozywczy.pl (BW)

Grycan pozwał Lidla o odszkodowanie – informuje Puls Biznesu. W marcu sporne lody musiały zniknąć z dyskontów. Producent i dyskont nie wykluczają jednak porozumienia.

Lodziarnie Firmowe Grycan zorganizowały na początku marca konferencję prasową informując, że komornik właśnie dokonał zajęcia opakowań lodów marki Ballino w centrach dystrybucyjnych należących do Lidla. Grycan zarzucił sieci, że mają łudząco podobne opakowania, które wprowadzają konsumenta w błąd i pozwalają dyskontowi rozwijać sprzedaż na jego plecach. Lidl tego samego dnia ściągnął sporne lody z półek — zgodnie z postanowieniem sądu, na które powoływali się prawnicy Grycanów — bo otrzymał zakaz produkowania, oferowania, wprowadzania do obrotu czy reklamowania produktów w spornych opakowaniach. 

Lodziarnie nie deklarowały wówczas, czy będą ubiegać się o odszkodowanie. Teraz się zdecydowały. Marcin Snopkowski, dyrektor generalny Lodziarni Firmowych mówi, że 13 marca został złożony pozew, w którym lodziarnie domagają się orzeczenia wobec firmy Lidl zakazu sprzedaży lodów w spornych opakowaniach, zapłaty odszkodowania, którego wysokość sąd będzie musiał oszacować na podstawie dokumentów księgowych dyskontu, oraz publikacji informacji o treści wyroku. 

Aleksandra Robaszkiewicz, PR menedżer Lidla mówi, że sieć nie zgadza się z zarzutami i zamierza ustosunkować się do nich w odpowiedzi na pozew.

Więcej w Pulsie Biznesu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • polak 2017-04-18 14:21:51

  Doić te Lidle i Bedronki aż padną!!! Złodzieje

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  14,99

 • Śr

  9,04

 • Min

  4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9150

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane