GS1 SmartSearch: nabór do pilotażu potrwa do 15 września

Autor: pr 7 września 2016 09:45

GS1 Polska zaprasza sklepy internetowe do pilotażu GS1 SmartSearch - nowego globalnego standardu opisu produktu dla eCommerce.

GS1 SmartSearch jest nowym standardem opracowanym z myślą o sklepach i producentach, którzy chcą: poprawić widoczność produktów w Internecie, zamieszczać opisy produktów ułatwiające ich „zrozumienie” i znajdowanie przez wyszukiwarki internetowe.

GS1 SmartSearch to zestaw globalnie zaakceptowanych znaczników oraz wytycznych do opisu produktów na stronach internetowych, dzięki któremu wyszukiwarki mogą szybciej znaleźć dokładne informacje o produkcie.

 GS1 SmartSearch wpisuje się w widoczny od kilku lat trend porządkowania i organizacji treści w Internecie. Organizacją odpowiedzialną za tworzenie standardów w tym obszarze jest  schema.org -  społeczność ekspertów  stworzona przez największe światowe wyszukiwarki: Google, Bing, Yahoo i Yandex. Schema.org promuje wdrażanie na stronach internetowych tzw. znaczników danych strukturalnych - uporządkowanych fragmentów treści stron internetowych tworzonych według przyjętych przez schema.org standardów. Dzięki wdrożeniu tych znaczników strony internetowe stają się jeszcze bardziej „zrozumiałe” dla wyszukiwarek. Standard GS1 SmartSearch jest rozszerzeniem umożliwiającym tworzenie bogatszych opisów produktów oficjalnie zatwierdzonym przez schema.org.

Jak wdrożyć GS1 SmartSearch?  Wystarczy dodać do strony internetowej fragment kodu  opisujący strukturę zamieszczonych na stronie informacji o produkcie. Oznaczenie konkretnych treści opisujących produkt zgodnie ze standardem pomoże wyszukiwarkom „zrozumieć” co znajduje się na stronie i w rezultacie wyświetlać wyniki bardziej dopasowane do zapytań konsumentów. Można także skorzystać ze specjalnie przygotowanego w tym celu pomocniczego narzędzia opracowanego przez GS1.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,38

  • Śr

    4,69

  • Min

    3,31

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9150

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane