GTC: Galeria Wilanów według naszych planów albo wcale

Autor: Money.pl 3 czerwca 2016 10:31

Giełdowa spółka GTC chce ruszyć z kopyta z budową centrum handlowego na przedpolu pałacu w Wilanowie. Na przeszkodzie stoi jednak część radnych i mieszkańców dzielnicy, którzy wprawdzie chcą mieć w okolicy centrum handlowe, ale nie takie, jakie chce wybudować deweloper. GTC przedstawia kompromisowy projekt i zastrzega, że jeżeli galeria nie powstanie w takim kształcie, to nie będzie jej w ogóle - czytamy na Money.pl.

Dziś na terenie, na którym ma powstać centrum handlowe, jest pole rzepaku. W tym miejscu, przy ulicy Przyczółkowej, około 300 metrów w linii prostej od pałacu w Wilanowie, ma stanąć galeria handlowa o powierzchni najmu około 60 tys. mkw. 

Plany wybudowania tak dużego obiektu budzą opór części mieszkańców i radnych. Argumentują, że tak duże centrum handlowe nie pasuje do tego miejsca. 

Sporo tu zależy od planu zagospodarowania przestrzennego. Deweloper uważa, że na mocy obecnego planu może budować swoją galerię. Jednak dyskusje na temat aktualizacji planu i ewentualnej zmiany jego zapisów trwają. Pierwszą wersję projektu, którą GTC przygotował jesienią ub. r., radni dzielnicy jednomyślnie odrzucili. Nowa koncepcja z marca tego roku, która zyskała aprobatę radnych, nie podoba się deweloperowi. Przy okazji pojawił się pomysł, żeby planowaną bryłę centrum handlowego podzielić na trzy budynki. Albo żeby całą galerię zmniejszyć, a część terenu przeznaczyć na park.

Tyle że jest to planowanie na terenie należącym do GTC. A tu sprawa jest jasna: jeśli plan zagospodarowania zostanie tak zmieniony, że deweloper nie będzie mógł postawić centrum handlowego, to poniesie straty. 

Więcej na Money.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Lemingrad Mom 2016-06-21 15:00:16

  Polecam dyskusję m.in. na blogu o Wilanowie LemingradMom.pl

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  10,99

 • Śr

  7,13

 • Min

  5,70

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9150

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane