GTC i Polnord zbudują galerię handlową w Wilanowie

Autor: PAP 24 maja 2010 18:24

Spółki Globe Trade Centre i Polnord sfinalizowały umowę w ramach której, obie firmy będą miały po 50 proc. udziałów w spółce celowej powołanej do realizacji nowoczesnego centrum handlowego w Warszawie. Kompleks powstanie na 7,5-hektarowej działce w dzielnicy Wilanów. Otwarcie nowego centrum planowane jest w 2013 r.

W marcu 2010 GTC i Polnord podpisały list intencyjny oraz uzgodniły wstępne warunki umowy w tej sprawie. Na mocy podpisanej dziś umowy, GTC i Polnord wybudują nowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe na 7,5-hektarowej działce, której właścicielem jest Polnord.

Nowopowstałe centrum będzie dysponowało 60 tys. mkw. powierzchni najmu. Budowa obiektu ruszy w ciągu 12 miesięcy, po uzyskaniu pozwolenia na budowę. Całkowity koszt przedsięwzięcia, w tym koszt działki, szacowany jest na 170 mln euro.

W powołanej spółce, GTC będzie pełniła rolę zarządzającego projektem, przy pełnym wsparciu ze strony Polnordu. Wartość centrum po ukończeniu szacowana jest na 250 mln euro.

Zamknięcie transakcji jest uzależnione od zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz spełnienia innych warunków.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,19

  • Śr

    0,75

  • Min

    0,62

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10963

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane