GTC liczy na 800 mln zł obrotów Galerii Północnej rocznie

Autor: PAP 13 września 2017 13:07

GTC oczekuje, że poziom wynajęcia Galerii Północnej wzrośnie wkrótce do 95-97 proc. z 90 proc. - wynika z wypowiedzi Ereza Boniela, dyrektora finansowego GTC.

"Obecnie poziom wynajęcia Galerii Północnej wynosi około 90 proc. Cały czas rozmawiamy z potencjalnymi najemcami i mamy nadzieję, że wkrótce wyłonimy z listy oczekujących kolejne kilka proc. Już niedługo będziemy mogli mówić o poziomie zajętości 95-97 proc." - powiedział na konferencji Erez Boniel, dyrektor finansowy GTC.

"Koszt całej inwestycji to około 800 mln zł. Spodziewane obroty roczne to również podobna skala - około 800 mln zł" - dodał.

Powierzchnia obiektu to ponad 64.000 m kw. Inwestorem i zarządcą Galerii Północnej jest GTC.

Globe Trade Centre ocenia, że ewentualne wprowadzenie podatku od nieruchomości komercyjnych nie dotknie działalności grupy - wynika z wypowiedzi Ereza Boniela, dyrektora finansowego GTC.

"Słyszeliśmy o planach wprowadzenia podatku od nieruchomości komercyjnych, jednak nie powinno to bezpośrednio wpłynąć na Galerię Północną czy na inne obiekty z portfolio GTC" - powiedział na konferencji Erez Boniel, dyrektor finansowy GTC.

"Podatek ten będzie można odpisać od podatku CIT. Tego typu podatek może dotknąć słabo funkcjonujące obiekty, ale projekty GTC, w tym Galeria Północna, są zdecydowanie rentownymi inwestycjami, więc podatek nas dotykać nie będzie" - dodał.

Projekt noweli ustawy o PIT i CIT zakłada tzw. minimalny podatek dochodowy dla podatników posiadających nieruchomości komercyjne o znacznej wartości. Rozwiązanie ma dotyczyć nieruchomości komercyjnych, takich jak budynki handlowo-usługowe, a także budynków biurowych, z wyłączeniem budynków urzędów pocztowych, urzędów miejskich, gminnych, samorządowych, ministerstw oraz budynków sądów i parlamentów.

Firma KPMG podała we wtorek, że Ministerstwo Finansów zapowiedziało wprowadzenie pewnych modyfikacji do istniejącej treści omawianych przepisów.

Jak podano, do najważniejszych zmian należy m.in. złagodzenie wysokości podatku od nieruchomości komercyjnych. Zamiast 0,042 proc. wartości początkowej budynku wyniesie on 0,035 proc. wartości początkowej budynku miesięcznie i będzie on pobierany jedynie od nadwyżki wartości początkowej przekraczającej 10 mln zł, a nie od całości wartości budynku, gdy przekracza ona 10 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane