PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

GTC liczy na poprawę wyników dzięki inwestycjom handlowym w Polsce

Autor: PAP 20 sierpnia 2013 09:44

GTC miało w II kwartale 2013 roku 42,3 mln euro straty netto przypadającej akcjonariuszom jednostki dominującej, wobec 14,5 mln euro straty rok wcześniej. Wynik był dużo gorszy od konsensusu, który zakładał 6,3 mln euro straty netto.

- Pomimo dewaluacji naszego portfela inwestycyjnego, która nastąpiła głównie w wyniku trudnych warunków makroekonomicznych panujących na rynkach Południowo-Wschodniej Europy, w szczególności Rumunii i Bułgarii, zdołaliśmy zbudować solidną podstawę dalszego wzrostu Grupy w Polsce, najsilniejszym rynku regionu, pozyskując nowych kluczowych najemców i podpisując rozliczne przedłużenia umów najmu w budynkach w Krakowie, Katowicach, Wrocławiu i Łodzi. Jednocześnie kontynuujemy działania mające na celu uzyskanie pozwolenia na budowę Galerii Białołęka, Galerii Wilanów oraz Adam Mall, które na chwilę obecną są naszymi priorytetami i będą stanowić motor naszego wzrostu w nadchodzących miesiącach - powiedział Alain Ickovics, prezes zarządu GTC SA.

Strata operacyjna dewelopera w tym czasie sięgnęła 29,3 mln euro wobec 4,2 mln euro zysku operacyjnego rok wcześniej. Analitycy szacowali, że zysk na poziomie EBIT wyniesie 6,8 mln euro. Przychody grupy wyniosły 32,5 mln euro wobec 37,5 mln euro przed rokiem. Konsensus zakładał sprzedaż na poziomie 33,5 mln euro. Odpis aktualizujący wartość aktywów w II kwartale 2013 r. wyniósł minus 44,5 mln euro.

GTC obecnie aktywnie działa w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Słowacji, Bułgarii, Rosji i na Ukrainie. Grupa buduje i zarządza gotowymi inwestycjami w trzech kluczowych sektorach rynku nieruchomości: budynków biurowych i centrów handlowych na wynajem oraz lokali mieszkaniowych na sprzedaż.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  7,70

 • Śr

  5,21

 • Min

  2,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8408

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane