PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

GTC nie zgadza się na Galerię Wilanów w postaci oddzielnych budynków

Property News 17 marca 2016 15:00

Rozbicie Galerii Wilanów na kilka oddzielnych budynków zakłada projekt planu zagospodarowania przestrzennego, który stołeczny magistrat przedstawił radnym dzielnicy. GTC mówi twardo: taka inwestycja nie jest ekonomicznie realna.

Zgodnie z projektem zaprezentowanym radnym, powierzchnia zabudowy galerii byłaby o 25 proc. mniejsza, niż zakładano. Ponadto obiekt nie byłby jednym budynkiem, ale zostałby rozdzielony na dwa oddzielne dodatkowo wizualnie rozdzielonych.

- Taka inwestycja nie jest dla nas ekonomicznie opłacalna i nie odpowiada na potrzeby lokalnych mieszkańców. Nie chcemy budować nowego street malla albo oddzielnych sklepów - powiedział Erez Boniel, członek zarządu GTC.

- Podtrzymujemy nasze zdanie, jeśli chodzi o charakter galerii i nasze plany. Chcemy robić to, co uważamy za słuszne. Rozmawialiśmy od wielu kwartałów z mieszkańcami - oni chcą centrum, chcą dużej oferty rozrywki - powiedział Boniel.

Jednocześnie GTC deklaruje, że przyszłość galerii zależy od decyzji miasta. - Nam zależy na jej realizacji jak najszybciej. Bez problemu sfinansujemy jednoczesną budowę dwóch inwestycji (GTC buduje obecnie Galerię Północą - przyp. red.). Harmonogram budowy zależy jednak od terminu udzielenia pozwolenia na budowę - dodał Erez Boniel.

Galeria Wilanów zaprojektowana została przez studia architektoniczne APA Wojciechowski oraz Moshe Tzur Architects. Całkowita powierzchnia najmu wyniesie 61 tys. mkw. w tym 250 sklepów i punktów usługowych. Ponadto klienci będą mogli korzystać z 2 200 miejsc parkingowych zlokalizowanych w podziemiu galerii oraz na dachu. Galeria Wilanów przyciągnęła już wielu cenionych najemców jak np. hipermarket Carrefour, Cinema City, H&M, marki grupy LPP i wielu innych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Antymoloch 2016-04-03 20:13:46

    Bzdura, to lokalni mieszkancy nie chca molocha. Ten Pan klamie. Takich molochow na zachodzie sie juz nie buduje, a street malle powstaja np w USA w stanach gdzie zimy sa gorsze od naszych.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane