PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

GTC wciąż zainteresowane sprzedażą Galerii Jurajskiej

Autor: PAP 16 stycznia 2014 19:08

GTC pomimo negatywnego zakończenia negocjacji związanych ze sprzedażą Galerii Jurajskiej nadal myśli nad sprzedażą obiektu - poinformowała PAP Małgorzata Czaplicka, dyrektor relacji inwestorskich GTC.

"Galeria Jurajska jest bardzo dobrym aktywem. Po ostatnim podniesieniu kapitału sytuacja finansowa spółki jest stabilna, jednak nie wykluczamy sprzedaży Galerii Jurajskiej w przyszłości" - poinformowała w komunikacie przesłanym PAP Czaplicka.

GTC informowało w połowie zeszłego roku, że otrzymało ofertę na Galerię Jurajską w Częstochowie od Heitman International działającego w imieniu funduszu nieruchomościowego HEPP IV. W środę wieczorem deweloper podał, że negocjacje dotyczące sprzedaży Galerii Jurajskiej zakończyły się bez osiągnięcia porozumienia co do sprzedaży nieruchomości. GTC nie chciało zdradzić, jaki jest powód takiego zakończenia toczących się rozmów.

W połowie grudnia Jacek Wachowicz, członek zarządu GTC, informował dziennikarzy, że spółka rozważa różne scenariusze dla Galerii Jurajskiej. Dodał, że jej sprzedaż nie jest jeszcze przesądzona, a deweloper podejmie decyzje do końca stycznia.

Sprzedaż Galerii Jurajskiej miała przynieść spółce ok. 45-50 mln euro. Środki te miały być jednym z potencjalnych źródeł finansowania wykupu obligacji zapadających w kwietniu tego roku o wartości ok. 100 mln euro.

W styczniu walne GTC podjęło uchwałę w sprawie emisji do 31.937.298 akcji serii J z wyłączeniem prawa poboru, która została przeprowadzona w drodze budowy księgi popytu. Cenę emisyjną akcji ustalono na 7 zł.

W wywiadzie udzielonym PAP jeszcze w grudniu Erez Boniel, dyrektor finansowy dewelopera mówił, że spółka zdecydowała się na emisję akcji m.in. po to by upewnić rynek, że plany spłaty obligacji zapadających w kwietniu oraz sprzedaży części "dojrzałych aktywów" GTC po jak najlepszych cenach, zostaną zrealizowane.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,09

  • Śr

    2,58

  • Min

    2,18

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8221

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane