GTC z kredytami na budowę Galerii Północnej

Autor: dlahandlu.pl 18 sierpnia 2015 08:55

Zarząd Globe Trade Centre S.A. poinformował, że w dniu 17 sierpnia Centrum Światowida Sp. z o.o., spółka zależna od GTC, zawarła umowę kredytową z Pekao Investment Banking S.A. dotyczącą finansowania i refinansowania całkowitych kosztów projektu inwestycyjnego dotyczącego budowy Galerii Północnej położonej przy ul. Światowida w Warszawie.

Spółka Pekao udzieliła Centrum Światowida dwóch kredytów: kredytu budowlanego do wysokości 116.000.000 EUR oraz  kredytu inwestycyjnego do wysokości 150.000.000 EUR lub do wysokości 175.000.000 EUR, po spełnieniu się warunku zawieszającego określonego w umowie.

Kredyty przeznaczone są na finansowanie lub refinansowanie kosztów projektu. Centrum Światowida jest obowiązane płacić odsetki w wysokości stopy trzymiesięcznej EURIBOR, powiększonej o odpowiednią marżę. Termin zapadalności Kredytów wynosi do 7 lat od daty wykorzystania, jednakże nie może przypaść później niż dnia 31 grudnia 2024 roku. Kredyty będą spłacane w ratach kwartalnych, a następnie w drodze spłaty jednorazowej pozostałej części kwoty głównej w terminie zapadalności.

Kredyty zostaną zabezpieczone instrumentami typowymi dla tego rodzaju kredytów, między innymi: hipoteką na nieruchomości stanowiącej projekt; zastawem rejestrowym na udziałach w kapitale zakładowym Centrum Światowida; zastawem rejestrowym na rachunkach bankowych Centrum Światowida, cesją wierzytelności, przelewem praw z polis ubezpieczeniowych i przelewem roszczeń w stosunku do generalnego wykonawcy; oraz gwarancją dotyczącą przekroczenia kosztów.

Galeria Północna jest wynajęta w 30 proc. Do głównych najemców należy: Cinema City (11-salowy multipleks), Carrefour oraz spółki z grupy LPP, H&M czy Super Pharm. W obiekcie powstanie łącznie 64 tys. mkw. powierzchni pod wynajem oraz 2 tys. miejsc parkingowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,32

  • Śr

    6,44

  • Min

    4,67

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane