GTC złoży wnioski o pozwolenia na budowę dwóch galerii handlowych w Warszawie

Autor: PAP 14 maja 2014 14:33

GTC zakłada, że latem będzie mogło złożyć wnioski o pozwolenia na budowę galerii na Białołęce i w Wilanowie. Budowa pierwszej z nich miałaby ruszyć jeszcze w tym roku, a drugiej - w przyszłym. Spółka myśli także o wystartowaniu w perspektywie 5 lat z mniejszym projektem handlowym w Konstancinie.

"Jeśli chodzi o Galerię Północną, to kupiliśmy już działki od prywatnych właścicieli. Jesteśmy w trakcie finalizacji przejęcia gruntów należących do miasta. Zakładamy, że stanie się to latem. Oczekujemy także, że złożymy wniosek o pozwolenie na budowę do końca lata i otrzymamy je pod koniec III kwartału lub na początku IV kwartału. Zakładamy, że przed końcem roku rozpoczniemy budowę" - powiedział podczas konferencji Alain Ickovics, prezes GTC.

"W przypadku Galerii Wilanów, SKO odrzuciło protesty środowiskowe. Jesteśmy jeszcze w trakcie pozyskania kilku zgód administracyjnych. Oczekujemy, że latem będziemy w stanie złożyć wniosek o pozwolenie na budowę. Spodziewamy się, że budowa rozpocznie się w przyszłym roku" - dodał.

GTC informowało wcześniej, że w centrum handlowo-rozrywkowym na Białołęce zaplanowano ok. 64 tys. m kw. powierzchni do wynajęcia netto. W Galerii Wilanów docelowo znajdzie się z kolei ok. 76,5 tys. m kw. powierzchni handlowej do wynajęcia netto, a w pierwszej fazie projektu powstanie 60 tys. m kw. powierzchni do wynajęcia netto. Koszt realizacji każdego z projektów szacowany jest na ok. 170 mln euro.
Przedstawiciele dewelopera poinformowali na konferencji, że do tej pory zakup gruntów i przygotowanie obu projektów pochłonęło ok. 70 mln euro.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,69

  • Śr

    0,84

  • Min

    0,64

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9476

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane