GUS: Przedsiębiorcy korzystnie o koniunkturze w październiku

Autor: GUS 20 października 2017 17:55

W październiku dyrektorzy przedsiębiorstw z większości badanych obszarów działalności zgłaszają korzystne oceny koniunktury, zbliżone do prezentowanych przed miesiącem.

Jednostki z sekcji przetwórstwo przemysłowe i budownictwo oceniają koniunkturę optymistycznie i lepiej niż w październiku ostatnich ośmiu lat, choć nieco gorzej niż przed miesiącem.

Oceny koniunktury formułowane przez jednostki handlu hurtowego są optymistyczne, zbliżone do sygnalizowanych we wrześniu i lepsze niż w analogicznym miesiącu ostatnich sześciu lat; jednostki handlu detalicznego zgłaszają opinie korzystne, choć nieco ostrożniejsze od przekazanych we wrześniu, ale lepsze niż w analogicznym miesiącu ostatnich siedemnastu lat.

Podmioty należące do sekcji transport i gospodarka magazynowa oceniają koniunkturę pozytywnie, podobnie jak we wrześniu i lepiej niż w analogicznym miesiącu ostatnich dziewięciu lat.
Jednostki z sekcji zakwaterowanie i gastronomia zgłaszają oceny koniunktury korzystne, lepsze niż w październiku ostatnich ośmiu lat, ale nieco ostrożniejsze niż przed miesiącem.

Oceny koniunktury formułowane przez dyrektorów jednostek prowadzących działalność w zakresie informacji i komunikacji są pozytywne, zbliżone do zgłaszanych we wrześniu br. i w październiku przed rokiem.
Najbardziej optymistyczne oceny wśród badanych rodzajów działalności zgłaszają jednostki należące do sekcji finanse i ubezpieczenia. Opinie te są zbliżone do sygnalizowanych przed miesiącem i lepsze od formułowanych w analogicznym miesiącu ostatnich sześciu lat.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane