GUS: Sprzedaż detaliczna w cenach stałych w styczniu rdr wzrosła o 7,7 proc.

Autor: PAP 20 lutego 2018 15:01

W styczniu br. sprzedaż detaliczna w cenach stałych wzrosła w skali roku o 7,7 proc., wobec wzrostu o 5,2 proc. przed miesiącem oraz wzrostu o 9,5 proc. w styczniu 2017 - podał GUS.

Jak dodano w komunikacie Urzędu, w porównaniu z grudniem ub. roku miał miejsce spadek sprzedaży detalicznej o 20,5 proc.

"Wśród grup o znaczącym udziale w sprzedaży detalicznej +ogółem+ wysoki wzrost w styczniu 2018 r. w porównaniu z analogicznym okresem ub. roku (w cenach stałych) zaobserwowano w podmiotach sprzedających pojazdy samochodowe, motocykle, części (o 17,9 proc. wobec wzrostu o 14,1 proc. przed rokiem)" - napisano w komunikacie.

Jak dodał GUS, znaczny wzrost sprzedaży odnotowano również w przedsiębiorstwach z grup "pozostałe" (o 12,2 proc.) oraz "pozostała sprzedaż detaliczna w niewyspecjalizowanych sklepach" (o 8,5 proc.).

"Spośród grup o niższym udziale w sprzedaży detalicznej +ogółem+ najwyższy wzrost sprzedaży wykazały podmioty wchodzące w skład grupowania: +tekstylia, odzież, obuwie+ (o 21,3 proc.)" - czytamy w informacji z urzędu.

Urząd dodał, że spadek sprzedaży odnotowały jedynie jednostki handlujące żywnością, napojami i wyrobami tytoniowymi (o 0,1 proc. wobec wzrostu o 2,8 proc. przed rokiem).

Zgodnie z komunikatem, po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym sprzedaż detaliczna w cenach stałych w styczniu br. była o 1,5 proc. wyższa w porównaniu z poprzednim miesiącem.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    11,98

  • Śr

    7,96

  • Min

    4,63

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4588

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699147

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane