PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

GUS: Znaczące zwiększenie sprzedaży żywności, napojów i wyrobów tytoniowych

Autor: GUS 19 września 2016 14:51

W sierpniu br. odnotowano wzrost sprzedaży detalicznej w cenach stałych w skali roku o 7,8% (wobec wzrostu o 4,4% przed miesiącem oraz o 2,0% w sierpniu ub. roku). W porównaniu z lipcem br. miał miejsce wzrost sprzedaży detalicznej o 1,4% (wobec spadku przed rokiem o 1,8%).

Sprzedaż detaliczna w cenach stałych w sierpniu br. była wyższa w skali roku we wszystkich grupach. Wśród grup o znaczącym udziale w sprzedaży detalicznej ogółem wysoki wzrost odnotowano w przedsiębiorstwach zajmujących się handlem pojazdami samochodowymi, motocyklami, częściami (o 17,6% wobec wzrostu o 19,1% przed rokiem) oraz w podmiotach prowadzących pozostałą sprzedaż detaliczną w niewyspecjalizowanych sklepach (o 8,8% wobec wzrostu o 5,5%). Znaczące zwiększenie sprzedaży zaobserwowano również w jednostkach zaklasyfikowanych do grupowań: „żywność, napoje i wyroby tytoniowe” (o 4,3%) i „paliwa stałe, ciekłe i gazowe” (o 3,6%). W pozostałych grupach o niższym udziale w sprzedaży detalicznej ogółem najwyższy wzrost odnotowano w podmiotach zajmujących się sprzedażą tekstyliów, odzieży i obuwia” (o 18,8%).

W okresie styczeń – sierpień br. wzrost sprzedaży detalicznej w skali roku wyniósł 5,2% (wobec wzrostu o 3,5 % w 2015 r.).

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane