Gwałtowny spadek kursu Advadisu, firma wydaje oświadczenie

Autor: Advadis, dlahandlu.pl 27 czerwca 2011 09:45

Zarząd spółki Advadis wydał oświadczenie w związku z gwałtownym spadkiem kursu akcji firmy. - Oceniając aktualną sytuację warto podkreślić, iż po raz pierwszy od lat 2009, 2010 spółka zaczęła ograniczać koszty oraz nastąpił wzrost realizowanych marż, mimo znaczącego spadku sprzedaży - czytamy w komunikacie.

- Od IV kwartału 2010 roku do dnia dzisiejszego spółka spłaciła około 70 mln zł zobowiązań krótkoterminowych, z czego zmniejszyła saldo z kluczowym dostawcą z kwoty 39 mln zł do kwoty 4 mln zł oraz spłaciła 31 mln zł krótkoterminowych kredytów bankowych.
Na dzień dzisiejszy spółka nie ma przeterminowanych zobowiązań wobec banków. Firma pozyskała średnioterminowe finansowanie w postaci emisji obligacji na łączną kwotę 16,95 mln pln. Środki te pozwolą na uzupełnienie kapitału obrotowego w okresie letnim. Prezes zarządu, jako osoba prywatna, udzielił poręczeń za zobowiązania ADVADIS S.A. na kwotę 6 mln zł - podała spółka.

W roku 2009 oraz 2010 spółka wykazała stratę netto. Straty te zahamowane zostały aktualnymi działaniami zarządu polegającymi na drastycznym cięciu kosztów, zmianie struktury sprzedaży i wzroście realizowanych marż. Osiągnięcie wyżej wymienionych celów możliwe było przy radykalnym ograniczeniu obrotów z kluczowym dostawcą (w 2010 roku obroty powyżej 200 mln zł oraz obroty w wysokości 53 mln zł dotyczące zakupów opakowań zwrotnych, które nie generowały marży oraz obciążały spółkę olbrzymimi kosztami).

- W ocenie zarządu, spółka nie jest zagrożona decyzją arbitrażu w Sztokholmie, ponieważ roszczenie dotyczy nieprawidłowego odwołania od decyzji Polskiego Sądu przez Royal Unibrew i spółka nie może ponosić odpowiedzialności za błędy firmy Royal Unibrew w postępowaniu sądowym z Kredyt Bankiem (spółka nie była stroną tego postępowania).
Podstawowym elementem wzrostu wartości firmy oraz szansą na zwiększenie jej rentowności jest budowa własnej sieci franczyzowej. Nad tym projektem spółka aktualnie pracuje - podano.

Jak już pisaliśmy, grupa Advadis wypracował w I kwartale 172 tys. zł zysku netto udało. ubiegły rok spółka zakończyła z 43 mln zł straty netto .

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,98

  • Śr

    7,87

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9044
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane