Haitong Bank: Biedronka zostanie realnie obciążona stawką 1,1 proc. podatku

Autor: dlahandlu.pl 24 maja 2016 12:50

Haitong Bank: Biedronka zostanie realnie obciążona stawką 1,1 proc. podatku

Według obliczeń analityków Haitong Bank opartych na danych z 2014, obciążenia podatkowe w wersji podanej wczoraj, dla Jeronimo Martins wyniosłoby 1,1 proc., podczas gdy 6. na liście największych sieci Carrefour zapłaciły 0,96% podatku od obrotów.

 

Zdaniem analityków Banku Haitong wersja podatku handlowego, ogłoszonego wczoraj będzie miała niewielki pozytywny wpływ na Jeronimo Martins. Wyższy próg obrotów, który umożliwia zwolnienie od podatku pozwoli większości tradycyjnych małych sklepów na uniknięcie płacenia daniny. Jednak analitycy zwracają uwagę, że różnica w cenach między sieciowymi dużymi sklepami a małymi sklepami tradycyjnymi jest na tyle duża, że nie spodziewają się, aby w istotny sposób zwiększyła ich możliwości konkurowania z największymi sprzedawcami. 

Według obliczeń analityków Haitong Bank opartych na danych z 2014, obciążenia podatkowe w wersji podanej wczoraj, dla Jeronimo Martins wyniosłoby 1,1 proc., podczas gdy 6. na liście największych sieci Carrefour zapłaciły 0,96% podatku od obrotów. W przypadku sieci Netto, która jest trzecią siecią dyskontową różnica wyniesie około 40pp., które są do opanowania z punktu widzenia konkurencji. Fakt, że wszyscy czołowi detaliści zapłacą podobną stawkę podatku powinno pozwolić im przenieść dodatkowe koszty na konsumentów i dlatego analitycy nie spodziewają się większego wpływu podatku na rentowność Biedronki. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • niewolnik 2016-05-25 15:22:05

  akurat

  jeronimo chwali się niskimi cenami, niską marżą

  żeby przy niskiej marży "odrobić" podatek sprzedaż musi znacznie wzrosnąć

  albo musi być mocno podniesiona marża

  czyli podwyżki będą ogromne

  jest jeszcze wyjście, że ujawnia się realne zyski

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  6,99

 • Śr

  5,29

 • Min

  3,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8461

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 689431

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane