Haitong Bank o rozwoju sektora handlowego w 2017 r.

Autor: pr 19 grudnia 2016 09:17

Haitong Bank wyselekcjonował kilka najistotniejszych kwestii decydujących o rozwoju sektora handlowego w Polsce w 2017 r. Pierwszym istotnym tematem jest wprowadzenie zakazu handlu w niedzielę. Drugim zagadnieniem jest ponowna dyskusja na temat ostatecznego kształtu podatku handlowego. Wpływ na sektor handlowy będą również miały, wskaźniki makroekonomiczne i dotyczące konsumpcji, które mogą być wsparte przez program 500+ i budżet unijny.

Ponadto istotny też będzie poziom kursów walutowych oraz presja płacowa. Haitong uważa, że mnożniki wyceny dla blue-chipów polskiego rynku detalicznego, z nawiązką uwzględniają wszystkie pozytywy, natomiast nie biorą pod uwagę potencjalnych i realnych zagrożeń. Stąd analitycy Haitong z dystansem podchodzą do sektora handlu detalicznego, preferując CCC (NEUTRALNIE) ponad LPP (SPRZEDAJ).

Obie spółki mają wysokie wyceny, ale w przypadku CCC jest to usprawiedliwione przez znacznie bardziej atrakcyjny profil wzrostu (wskaźnik CAGR dla przychodów i EBITDA na lata 2015-18 wynosi 22/25 procent wobec 14/6 procent dla LPP oraz mniejszą ekspozycję na kursy walutowe). Analitycy Haitong uważają, że wysoka wycena LPP uwzględnia najbardziej optymistyczny scenariusz, ze wzrostem marży brutto o 3 punkty procentowe i niewielkim zwiększeniem kosztów SG&A na metr kwadratowy, co w ich opinii wydaje się mało prawdopodobne biorąc pod uwagę osłabienie kursu PLN do USD i EUR.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    14,99

  • Śr

    9,36

  • Min

    6,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8535

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane