PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Handel alkoholem w sieci jest zgodny z prawem, ale blokują go urzędnicy

Autor: OnetBiznes 25 marca 2011 10:09

Urzędnicy odmawiają wydania zgody na sprzedaż alkoholu przez internet, mimo że prawo tego nie zabrania. Twierdzą, że nie ma podstaw do wydania takiej decyzji. Innego zdania są prawnicy oraz przedsiębiorcy, którzy uważają, że brak regulacji w tej kwestii nie oznacza zakazu handlu trunkami przez sieć - podaje Onet Binzes.

Zdaniem urzędników ustawa o przeciwdziałaniu alkoholizmowi precyzuje, jakie są koncesje i ich wymagania. Każdy przedsiębiorca zainteresowany sprzedażą trunków musi mieć lokal dopuszczony przez inspektora sanitarnego, a sprzedaż powinna odbywać się właśnie w tym miejscu.

Skoro urzędy odmawiają wydania takich decyzji, to jak działają już istniejące e-sklepy monopolowe

Jak mówi Onetowi przedstawiciel jednego ze sklepów internetowych sprzedających alkohol, działają na podstawie pozwolenia na stacjonarną sprzedaż alkoholu. Jest to w zgodzie z prawem. Ustawa nie zakazuje takiej formy sprzedaży. Ponadto podkreśla, że zastosowane rozwiązania praktycznie uniemożliwiają złamanie któregokolwiek przepisu z ustawy o przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Na stronach zarejestrować się mogą wyłącznie osoby pełnoletnie, które muszą podać swoje dane osobowe. Później dane są weryfikowane między innymi przy przesyłaniu pieniędzy na nasze konto. Na koniec kurier dostarczający alkohol do klienta może odmówić wydania towaru, jeżeli stwierdzi nietrzeźwość odbiorcy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7869

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane