Handel branżą, która zgłasza największe niedobory kadrowe

www.portalspozywczy.pl 18 kwietnia 2017 12:17

Sektor handlowy na przestrzeni ostatniego roku doświadczył największego wzrostu trudności rekrutacyjnych - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Andrzej Kubisiak, Dyrektor Zespołu Analiz Work Service S.A.

– W pierwszym kwartale 2016 roku trudności rekrutacyjne deklarowało 34,4% firm, a obecnie jest to już 53,5%. Co więcej, handel jest dziś branżą, która z jednej strony zgłasza największe niedobory kadrowe, a przy tym ma największe plany rekrutacyjne – mówi serwisowi portalspozywczy.pl Andrzej Kubisiak, Dyrektor Zespołu Analiz Work Service S.A.

Dodaje, że 51,8% firm z branży handlowej planuje poszukiwanie pracowników w celu utrzymania bądź podniesienia poziomów zatrudnienia. – To powoduje, że najwięksi gracze na rynku starają się przyciągać nowych pracowników wyższymi wynagrodzeniami. Jest to reakcja na braki kadrowe i stworzenie lepszych warunków zatrudnienia – mówi ekspert.

Tłumaczy, że w efekcie na dobre rozpętała się wojna płacowa o pracowników, która została wzmocniona dodatkowo działaniami wizerunkowymi.

Całość na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8992

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane