PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Handel detaliczny i hurtowy a nowe prawo wodne

www.portalspozywczy.pl 29 czerwca 2016 13:50

W art. 282 nowej, czerwcowej wersji projektu Prawa wodnego przewidziano stawki dla zużycia wody do celów handlu hurtowego i detalicznego; Zapytaliśmy Ministerstwo Środowiska czy pod tym terminem kryją się także sklepy i hurtownie z artykułami spożywczymi?

- Jeżeli właściciel będzie posiadał własne źródło poboru wody, a nie będzie korzystał np. z sieci miejskiej, to wówczas będzie ponosił opłatę - dzisiaj także ją ponosi w takiej sytuacji. Jeżeli natomiast będzie korzystał z wody komunalnej to podobnie jak dotychczas będzie płacił do MPWiK. Zatem zasady w tej kwestii pozostają bez zmian - tłumaczy w rozmowie z www.portalspozywczy.pl, Paweł Mucha, rzecznik prasowy resortu środowiska.

Przypomnijmy w nowym projekcie ustawy, dla przemysłu spożywczego Ministerstwo Środowiska ustanowiło specjalne wysokości opłat wynoszące odpowiednio 0,70 zł za 1 m3 pobranej wody podziemnej (w projekcie z kwietnia było to 2,10 zł) oraz 0,35 zł za 1 m3 pobranej wody powierzchniowej (vs. 1,05 zł w poprzednim projekcie). Takie same stawki będą obowiązywać także za pobieranie wody do celów produkcji wyrobów tytoniowych oraz handlu hurtowego i detalicznego.

Więcej na portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane