Handel nadal wśród branż najchętniej zatrudniających pracowników

Autor: pracuj.pl/dlahandlu.pl 5 stycznia 2011 13:28

Jak wynika z raportu serwisu rekrutacyjnego Pracuj.pl - "Rynek Pracy Specjalistów w 2010 roku" - w zeszłym roku pracodawcy opublikowali o blisko 50 proc. ofert więcej niż w kryzysowym 2009 roku. Najlepsze na poszukiwanie pracy były wrzesień i październik, kiedy opublikowano po ponad 23 tys. propozycji.

Najwięcej ofert pochodziło z branż: handel i sprzedaż (ponad 71 tys. ofert), bankowość, finanse i ubezpieczenia (39,5 tys. propozycji) oraz
budownictwo i nieruchomości (prawie 29 tys. ofert).

Propozycje z tych sektorów stanowiły prawie 50 proc. wszystkich ofert umieszczonych w serwisie Pracuj.pl w 2010 roku.

Pracę nadal najłatwiej można było znaleźć w woj. mazowieckim, skąd w 2010 roku pochodziła co 5. oferta pracy, oraz w województwach: dolnośląskim, śląskim i wielkopolskim. Najtrudniej było o pracę w regionie podlaskim, świętokrzyskim i warmińsko-mazurskim.

Jak wynika z innego badania - przeprowadzonego dla Pracuj.pl przez MillwardBrown SMG/KRC - 14 proc. z ponad 500 ankietowanych firm, zamierza w tym roku zatrudnić więcej pracowników niż w roku ubiegłym, a w prawie połowie firm liczba nowych rekrutacji będzie taka sama, jak w 2010 roku.

W nadchodzących miesiącach na sytuację na rynku pracy wpłynie też z pewnością liberalizacja przepisów za naszą zachodnią granicą. Jak wynika z ankiety przeprowadzonej dla Pracuj.pl wśród ponad 500 przedsiębiorstw, już teraz 40 proc. z nich obawia się negatywnych konsekwencji otwarcia niemieckiego rynku pracy. Zdaniem przedsiębiorców problem z rekrutacją może być przede wszystkim w przypadku pracowników niższego szczebla - twierdzi tak 61 proc. z ankietowanych pracodawców.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    11,50

  • Śr

    7,33

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9413

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane